Побиття дітей залишається у Європі буденною справою

— 25 травня 2011, 12:28

Навіть у демократичних країнах Європи досі чимало батьків регулярно б'ють своїх дітей. Крик, образи та ляпаси, до яких вдаються батьки у вихованні своїх дітей, породжують у малюків зворотну агресію, повідомляє Deutsche Welle.

Регіональний директор ЮНІСЕФ у Східній та Центральній Європі Стів Ален переконаний, що це все через стереотипи самих батьків та лояльне ставлення до насилля, стрес на роботі, економічні та психологічні негаразди в сім'ї. "Суспільство досі вважає, що побиття однією людиною іншої є виправданим. Тому насилля до цих пір є у повсякденному житті дитини", - наголосив Стів Ален.

Міжнародні організації, які опікуються правами людини, визнали, що країни Європи потребують нині реформування системи захисту дітей, вдосконалення національних стандартів з догляду за дитиною, започаткування системи консультування і скарг щодо насилля над дітьми. Заступник генсека Ради Європи Мод де Бур-Букіккіо наголосила, що Рада Європи підтримує прийняття європейськими країнами нової комплексної стратегії про права дитини.

Попри запевнення українських чиновників, що українська система захисту дітей є однією з найкращих, і Україна, головуючи в Раді Європи, хоче поділитися досвідом її створення, український омбудсман Ніна Карпачова розповіла, що в країні зараз процвітає дитяча порнографія, що поширюється через інтернет.

"За оцінками Інтерполу, український ринок такої продукції оцінюється в 100 мільйонів доларів на рік", - каже Карпачова. Вона наголосила, що за останні три роки до неї як до омбудсмана звернулися сім тисяч дітей зі скаргами про насильство з боку батьків. Карпачова переконана, що причиною цього в Україні є насамперед бідність.

Також уповноважена з прав людини відзначає, що в Україні досі не вирішена проблема виховання до трирічного віку дітей, матері яких сидять у в'язницях. Зараз ці діти перебувають разом з матерями за ґратами у нелюдських умовах.

Реклама:

Головне сьогодні