У Росії майже у десяти вишах викладають українську мову

— 26 травня 2011, 10:58

У Росії майже у десяти вищих навчальних закладах викладається українська мова.

Про це Надзвичайний і Повноважний Посол України у РФ Володимир Єльченко сказав на прийомі у посольстві України в РФ, присвяченому Дням слов`янської писемності і культури, пише УНІАН.

"Викладання української мови і літератури ведеться у багатьох російських вишах, а саме: у Московському державному університеті ім. М.Ломоносова, Московському державному лінгвістичному університеті; Російському державному лінгвістичному університеті; Санкт-Петербурзькому державному університеті; Саратовському державному університеті ім. М.Чернишевського, Воронезькому державному університеті й інших", - сказав Єлтченко.

Він підкреслив, що на сьогодні багатовіковий історичний розвиток української культури викликає великий інтерес і достатньо широко представлений у Росії.

Посол зазначив, що в останні роки україністика одержала значний розвиток у Росії. Зокрема, важливою подією стало відновлення діяльності Російської асоціації україністів, в чому особлива заслуга Російського державного гуманітарного університету, який приділяє велику увагу комплексному розвитку української мови і культури.

ВІДЕО ДНЯ

За словами посла, також особливої уваги заслуговує діяльність Інституту слов`янознавства Російської академії наук, Центру україністики і білорусистики МДУ і Центру українських досліджень Інституту Європи РАН.

"Поглиблення гуманітарної співпраці між Україною і Росією, активізація обмінів у цій сфері, підтримка суспільних молодіжних ініціатив допоможе створити необхідні можливості для самореалізації і адаптації молодого покоління у сучасному світі, не забуваючи про свою слов`янську ідентифікацію", - сказав Єльченко.

Реклама:

Головне сьогодні