Німеччина остаточно відмовляється від атомної енергії

— 30 травня 2011, 13:44

Атомна катастрофа на японській АЕС Фукусіма сприяла радикальним змінам в енергетичній політиці Німеччини.

Ще восени уряд країни ухвалив рішення про продовження роботи атомних реакторів і от тепер розворот на 180 градусів: до 2022 року мають бути відключені всі німецькі АЕС. Такими є результати нічних переговорів керівництва правлячої коаліції, які відбулися у відомстві канцлера, пише Deutsche Welle.

Представники консервативних партій і лібералів домовилися розпочати реалізовувати цей план негайно. Вже зараз остаточно відключать сім найстаріших атомних електростанцій. Більшість АЕС планується поступово вивести з дії до 2021 року. До 2022 року працюватимуть лише три найсучасніші атомні електростанції. Їх використовуватимуть, однак, виключно як запасний варіант на випадок нестачі електроенергії.

Восени минулого року німецький міністр охорони довкілля Норберт Рьоттґен ще глузував з опозиції, що відстоювала відмову від використання атомної енергії, і називав її "енергетично-політичними невдахами".

Тепер, коментуючи рішення коаліційного комітету, він заявив: "Це було нелегко". За його словами, в питанні відмови від використання атомної енергії коаліція орієнтується на поради етичної комісії, скликаної урядом, яка прогнозувала майбутнє енергозабезпечення.

Паралельно представники правлячої коаліції заявили про необхідність прискорити перехід до використання відновлювальних джерел енергії. Для цього планується інтенсивніше споруджувати нові електростанції, розбудовувати відповідні енергетичні мережі й створювати додаткові можливості для накопичення струму.

Прискорену розбудову енергетичної інфраструктури, на думку оглядачів, цілком можна порівняти з розбудовою інфраструктури після об'єднання Німеччини.

Соціал-демократи й "зелені" поки що залишили відкритим питання про можливу підтримку таких планів, оскільки, як вони пояснили, ще залишається нез'ясованою ціла низка проблем.

Лідер фракції "Союзу 90/Зелених» у Бундестазі Юрґен Тріттін піддав критиці наміри правлячої коаліції зберегти кілька АЕС як резерв. "Таємний вхід залишається й надалі відкритим", - заявив Тріттін.

Якщо для соціал-демократів і "зелених" уряд діє занадто повільно, то керівник автомобільного концерну Daimler Дітер Цетше вважає занадто швидкими плани відмови від використання атомної енергії.

"Відмова від дешевого енергозабезпечення є ризикованою справою", - сказав топ-менеджер в розмові з газетою "Bild". На думку Цетше, після атомної катастрофи в Японії німецький уряд ухвалив дуже емоційне рішення. К

ерівник концерну Daimler порадив політикам у такому важливому питанні як енергозабезпечення ретельно розглянути всі аспекти.

Реклама:

Головне сьогодні