Громадян Фінляндії розділили за кольором паспортів

— 2 червня 2011, 10:59

Люди, які народилися у Фінляндії, мають отримати блакитні посвідчення особи. Ті ж, хто переїхав з інших держав, матимуть коричневі. Це нововедення крівництво країни запроваджує у межах кампанії з цікавою назвою "профілювання за етнічними ознаками", повідомляє Deutsche Welle.

Різніця в кольорах має допомогти правоохоронним органам швидше зорієнтуватися, хто є хто. Досі посвідчення теж відрізнялися за відтінками, але не так помітно. Тепер поліцейському достатньо оише оком кинути, й одразу стає відомо про походження власника документа.

Європейська мережа боротьби з расизмом піддала критиці такі дії керівництва Фінляндії. За словами директора мережі Мішеля Пріво, видача різних посвідчень особи може призвести до дискримінації.

Адже цей документ пред'являють не лише правоохоронцям, але й, приміром, у банку, якщо хочуть відкрити кредит, або ж коли бажають придбати алкоголь чи зайти до нічного клубу. А коричневий колір паспорта може спричинити упереджене рішення банківських працівників, давати кредит її власникові чи ні.

Європейська мережа боротьби з расизмом закликає запровадити на європейському рівні заборону будь-яких позначок у документах, які б здійснювалися за національною ознакою, включно із використанням різних кольорів.

За словами Мішеля Пріво, дискримінація може початися вже з того, що ваш парспорт іншого котльру, адже одного швидкого погляду достатньо, щоб до вас почали ставитися зовсім по-іншому, зауважує директор мережі.

Європейська комісія поки що відхиляє цю вимогу, аргументуючи своє невтручання тим, що видача посвідчень особи є прерогативою окремих держав-членів Євросоюзу.

Реклама:

Головне сьогодні