Вживання алкоголю у юному віці призводить до зниження IQ

— 20 червня 2011, 14:06

Британський вчений Арік Сігман (Aric Sigman) провів цікаві експерименти, в ході яких з'ясував, що причиною гальмування розвитку головного мозку та зниження розумових показників IQ на все життя, може стати вживання спиртних напоїв у юному віці.

Як показало проведене дослідження, у Великобританії за останні чотири роки на 30% зросла кількість дітей, які потребують лікування від алкоголізму. За словами експерта, формування головного мозку закінчується до 24 років, і якщо почати вживання спиртних напоїв до цього віку, то можна заподіяти своєму організму непоправної шкоди.

Крім того, Сігман вважає, що введене обмеження на купівлю та вживання алкоголю до досягнення 24 річного віку в європейських країнах, допоможе певною мірою, призупинити дитячу алкогольну залежність і частково від неї позбутися.

"Я вважаю, що стратегія залучення до вживання спиртних напоїв дітей і підлітків не допомагає уникнути залежності від спиртного в майбутньому. Якраз навпаки. Головний мозок може виробити зв'язок між вживанням алкоголю і відчуттям нагороди. Крім того, в організмі відбувається ненавмисна активація тих генів, які відповідають за чутливість до алкогольної залежності", - цитує видання Meddaily.ru Аріка Сігмана.

Чи допоможе введення такої заборони боротися з дитячим алкоголізмом - може показати лише час. На практиці, реалізувати подібне в країнах колишнього СНД надзвичайно важко, адже в такому випадку знадобитися досить багато коштів, сил та часу.

Реклама:

Головне сьогодні