Європейці витрачають мільярди на репетиторство

— 9 червня 2011, 11:11

Репетиторство в країнах Європи - це справжнє "золоте дно". Батьки відкладають усе більше грошей із сімейного бюджету, щоб підвищити рівень знань своїх дітей, пише Deutsche Welle.

Негативний бік медалі - зростає нерівність між бідними й багатими, оскільки незаможні батьки нездатні оплачувати додаткові заняття. Відповідно шанси їхніх дітей отримати вищу освіту та знайти добре оплачувану роботу знижуються.

Автор дослідження Марк Брей з європейської Мережі експетів із соціології освіти та тренінгу (NESSE) вважає, що цей процес, який він називає "тіньовою освітою" дасться взнаки у найближчому майбутньому. Такий феномен досяг уже тих розмірів, коли нехтувати ним більше не можна.

Дослідження проводилися впродовж останніх чотирьох років. За цей період, приміром, у Франції сектор "тіньової освіти" зростав на 10 відсотків щорічно. У багатьох країнах з'явилися приватні фірми, які надають відповідні послуги, і вже є великими працедавцями, пропонуючи можливість додаткового заробітку для вчителів.

Нині у Франці, як і в сусідній Бельгії, година з репетитором коштує у середньому 30 євро. У Німеччині батьки нині витрачають на додаткові заняття 1,5 мільярди євро щорік. Як правило, йдеться про додаткові заняття для дітей, що вчаться в середній школі. У Греції, Португалії, Іспанії та на Кіпрі теж існує тенденція збільшення сектора "тіньової освіти". У цих державах батьки віддають репетиторам 20 відсотків свого бюджету - саме такий відсоток витрачає на освіту в цих країнах і держава.

Натомість у скандинавських країнах, які зазвичай обіймають перші сходинки за рівнем шкільної освіти, популярність репетиторів зменшується. Адже учні отримують добрі знання в школі. Тож, і необхідності в додатквих заняттях немає.

Реклама:

Головне сьогодні