ЄС і Грузія домовилися про захист географічних назв

7
19 липня 2011

Між Грузією та Євросоюзом було підписано угоду про захист 3 тис. географічних назв сільськогосподарської продукції, виробленої в Європі, а також 18-ти вин, які виготовляються в Грузії, повідомляє УНІАН.

Як вважають експерти, Грузія зробила свій вірний крок на шляху інтеграції в ЄС, підписавши угоду "Про взаємне визнання географічних назв, що використовуються при маркуванні на сільськогосподарській продукції та продуктах харчування".

Це перший в історії подібний документ між Брюсселем та Грузією, який є правовим захистом власності для продуктів. Серед грузинських вин, які увійшли до цього списку значаться такі вина, як кахетинське вино Кіндзмараулі, Ахашені, Хванчкара, Гурджаані, Манаві, Цинандалі, Сапераві, Мукузані та інші.

Реклама:

Дана угода дозволить Грузії експортувати 18 вин в 27 країн Євросоюзу. Це накладає на грузинських виробників певні зобов'язання у забезпеченні міжнародних стандартів якості ЄС. Також, за умовами цієї угоди, до Грузії будуть імпортуватися більше 5 тисяч різних продуктів харчування, виготовлених в країнах-членах Євросоюзу.

Угода увійде в силу в кінці цього року, і буде сприяти не тільки становленню торгових відносин з Євросоюзом, а й розвитку туризму в знамениті грузинські регіони, які славляться своїми багатовіковими традиціями виробництва вина.Реклама: