Apple б’є рекорди продажів

— 21 липня 2011, 10:41

Американська компанія Apple, виробник комп'ютерів, телефонів iPhone і пристроїв iPad, збільшила чистий прибуток у третьому кварталі поточного фінансового року на 125 відсотків до рекордних 7,31 мільярда доларів.

Як повідомляє Deutsche Welle, рекордних показників Apple вдалося досягти, насамперед, за рахунок зростання продажів телефонів iPhone і планшетів iPad.

Так, у третьому кварталі компанія продала понад 20 мільйонів "розумних" телефонів власного виробництва - це на мільйон більше, ніж прогнозували аналітики. Також краще прогнозів виявилися і продажі планшетів iPad - понад 9 мільйонів пристроїв за третій квартал. Всього з квітня 2010 року, коли планшети від Apple вперше надійшли у вільний продаж, було продано понад 29 мільйонів пристроїв першого і другого покоління.

Аналітики, натомість, очікували, що попит на iPhone знизиться, оскільки покупці вже з-півроку чекають на нову версію смартфону, яка орієнтовно з'явиться у продажі восени. Смартфони від Apple почали продаватися протягом минулого кварталу ще у 15 нових країнах. Рік тому було продано майже 8,5 мільйонів смартфонів з "яблучним" логотипом.

Інша ж, традиційна, продукція Apple таким високим попитом не користувалася. Так, продажі комп'ютерів Mac виросли лише на 14 відсотків порівняно з аналогічним періодом минулого року - до 3,95 мільйона одиниць. Квартальний приріст у сегменті цієї продукції виявився найнижчим за два роки.

Apple пов'язує уповільнення зростання продажів комп'ютерів Mac з тим, що споживачі переходять на планшети iPad. Кількість проданих плеєрів iPod також продовжила знижуватися. У третьому кварталі вдалося продати 7,5 мільйона таких пристроїв, що на 20 відсотків менше, ніж торік. У другому кварталі Apple відзвітувала про 9 мільйонів проданих плеєрів.

Третій квартал - перший повний звітний період, проведений Apple після того, як її засновник, Стів Джобс, відійшов від оперативного управління. Джобс в січні 2011 року оголосив, що залишається главою компанії, однак контроль над її оперативною діяльністю передав Тіму Куку.

Реклама:

Головне сьогодні