Козир-баби: Топ-10 найкрутіших відомих дружин

47
26 липня 2011

Прекрасні, але й водночас сильні половини, вони не пасуть задніх порівняно з чоловіками. Від Елеанори Рузвельт до Клеопатри та Мішель Обами - десятку відомих крутих дружин представляє видання Time.

Про дружину 32-го президента США Елеанору Рузвельт можна сказати так - її сила народилася зі слабкості її чоловіка. Дізнавшись про його подружню зраду, жінка вирішила - далі вона житиме на власний розсуд і більше не гратиме роль аксесуару при своїй владній половині.

 

Коли в 1921-му році Франклін Рузвельт захворів на поліомієліт і втратив здатність ходити, перша леді фактично стала чоловіковими очима, здійснюючи замість нього поїздки країною.

Реклама:

Говорячи расизм, сексизм чи бідність, вона могла висловлюватись так відверто та палко, як на той час не міг собі дозволити навіть президент.

"Силу, відвагу та впевненість ви здобуваєте з кожною ситуацією, в якій справді поглянули страху в лице", - якось сказала Елеанора.

Шлюб Ізабелли Кастильської та Фердінанда Арагонського був укладений із розрахунку, однак завдяки цьому союзові стало можливим об'єднання Іспанії в єдину могутню державу.

 

Згідно з численними свідченнями, королева Ізабелла була кремезна та низька на зріст, а ще славилася своєю доброчесністю, побожністю та мудрістю.

Історичні факти говорять самі за себе: за часів її володарювання Іспанія витіснила з Іберійського півострову останнє мусульманське королівство, приборкала Португалію та відрядила в доленосну подорож Христофора Колумба. Галеонами золота й срібла, що надходили до країни в наступні десятиріччя, Іспанія завдячує саме далекоглядності Ізабелли.

У 2003-му році на похороні Джун Картер Кеш, дружини легендарного кантрі-виконавця Джонні Кеша, її падчерка сказала про неї так: "Якби (вміння) бути дружиною було корпорацією, Джун мала б бути її президентом".

Реклама:
 

Ще дівчинкою Джун і сама стала зіркою кантрі. До шлюбу з Кешем у 1968-му році вона двічі виходила заміж. Разом із Джонні Джун здобула "Греммі", допомогла чоловікові здолати наркозалежність та відучила від біганини по жінках. Також вона стала співавтором одного з найбільших хитів Кеша - "Ring of Fire".

Єгипетську царицю Клеопатру пам'ятають завдяки її сліпучій вроді, розкошам її казкових володінь, а ще її страшній смерті. Увічнене Шекспіром, її ймовірне самогубство овіяне романтичною легендою - сповнена відчаю через бойову поразку коханого Марка Антонія, цариця обрала смертоносний укус змії, аби лише не потрапити в полон до Октавіана.

 

Із плином віків ім'я Клеопатри перетворилося на синонім зваби, останні ж дослідження явили її світові ще й як дуже мудрого політика.

Екс-губернатора американського  штату Аляска називають "Сексі Сара", "Мама Грізлі", у школі ж її кликали "Сара Баракуда". 47-річна Сара Пейлін не боїться зіпсувати свою ідеальну зачіску, коли ганяє на всюдиході, та не соромиться затьмарювати свого чоловіка Тодда - чемпіона гонок на снігомобілях Iron Dog.

 

В однойменному шоу "Аляска Сари Пейлін" телеглядачі вже мали змогу побачити, як вправно ця жіночка патрає лосося, рубає дерева та полює на оленів.

Одна з найпопулярніших американських телеведучих Еллен ДеДженерес вже здобула за це далеко не одну винагороду "Еммі". В 2008-му році вона побралася зі своєю коханою, актрисою Портією де Россі, яка в 2010-му навіть узяла прізвище своєї половинки.

 

Нинішня перша леді Сполучених Штатів Мішель Обама нещодавно оголосила: "Я перебуваю в кращій фізичній формі ніж він", маючи на увазі свого чоловіка. Ця жінка веде здоровий спосіб життя сама та затято бореться з дитячим ожирінням у масштабах держави. Ще вона публічно бере на кпини президента, порпається в городі коло Білого дому та не соромиться купувати одяг недорогих брендів.

 

Лакшмі-бай народилася на початку ХІХ-го сторіччя в шляхетній родині західної Індії. Майбутня "рані" (княгиня) князівства Джхансі ще змалку навчалася бойових мистецтв.

 

Після смерті чоловіка-раджі та їхнього маленького сина Лакшмі-бай стала одним із керівників Сипайського повстання проти англійців. Вона загинула в бою в віці 22 років. Історії з героїчного життя рані тепер вивчають індійські школярі, в пам'ять про неї в містах країни зведені пам'ятники.

Чоловік Мелінди Гейтс, мультимільярдер Білл є тим, хто змінив уявлення світу про комп'ютери. Вона ж є співголовою їхнього однойменного фонду, найбільшого приватного фонду в світі. Ще Мелінда, яка крім комп'ютерної має ще й економічну освіту, брала участь в розробці Microsoft's Publisher, Encarta та Expedia Programs.

 

В 2005-му видання Time зарахувало її до трійки людей року - разом із Біллом Гейтсом та учасником U2 Боно.

Екс-дружина скандального американського гольфіста Тайгера Вудса, шведська модель Елін Нордегрен втрималася від того, аби розповісти таблоїдам брудні подробиці спортсменової подружньої зради. Її мовчання було як слід винагороджено, й вона вирушила власним шляхом.

 

Фото з liveinternet.ru, democraticunderground.com, АР.Реклама: