До садочка можна буде зареєструватися он-лайн?

9
7 липня 2011

У Львові запроваджують електронну систему реєстрації дітей для влаштування у дошкільний заклад освіти.

Як повідомляє Deutsche Welle, проблема з місцями у садках актуальна як у Львові, так і в Україні загалом. Забезпечення дітей місцями в львівських закладах дошкільної освіти становить близько 60 відсотків від потреби. Групи вікової категорії 3 роки зазвичай переповнені, або ж батьки чекають півроку, поки їхня дитина отримає місце в омріяному садочку.

Аби зняти всі розмови довкола вільних місць у садочках, вирішити проблему хабарництва, "ручного" розподілу та лобіювання місць, управління освіти впровадить нову систему он-лайн реєстрації дітей, заявив керівник установи Володимир Огура. Електронна система буде максимально захищена, доступу до бази ніхто не матиме.

Реклама:

Батьки можуть зареєструвати свою дитину на основі даних свідоцтва про народження лише один раз у трьох різних дошкільних установах, додав чиновник. Клієнт отримує спеціальний код, і коли надійде черга дитини, батьків сповіщають про зарахування дитини в електронному режимі.

Не надто поділяє чиновницький оптимізм голова Західноукраїнського центру "Жіночі перспективи" Любов Максимович. Вона зауважила, що ідея загалом не погана, але й висловила побоювання, що "в результаті ми отримаємо лише реальне відображення попиту на садочок, а черги як були, так і залишаться". Проблема у тому, каже Максимович, що ця система має працювати цілісно, а цього ніхто не гарантує.

"Хто вноситиме дані про вільні місця? Хто контролюватиме їх вивільнення? Хто нестиме відповідальність за подання чи неподання інформації?", - запитує Максимович.

Вона сумнівається, що з впровадженням системи ситуація кардинально зміниться. За її словами, батьки й надалі вирішуватимуть питання в "ручному" режимі, особливо коли йтиметься про нагальну потребу віддати дитину до садочка.Реклама: