Кабмін заспокоює: памперси та презервативи мають подешевшати

— 4 серпня 2011, 12:36

Про це у четвер повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.

Імпортери, які ввозять контрацептиви в Україну, роблять це за значно завищеними цінами, йдеться у поясненні.

Середня відпускна ціна виробника на подібну продукцію - 0,2 долари за упаковку, а вітчизняні підприємці, котрі працюють на цьому ринку, реалізують презервативи із підвищенням ціни практично на 1000%, тобто вже по ціні 2 долари за упаковку, стверджують в уряді.

Відтак рентабельність від продажу презервативів "надзвичайно висока, навіть враховуючи витрати на перевезення". Подібна ситуація і з памперсами - хоча націнка тут не така велика.

"Тож запровадження ПДВ на презервативи, аж ніяк не має зашкодити споживачеві. По-перше, імпортери без шкоди для свого бізнесу можуть внести 20-відсотвокий податок до своїх витрат, адже націнка складає 900-1000 відсотків. По-друге, прогнозується, що з метою мінімізації виплати ПДВ, постачальники контрацепції обов'язково знизять ціну реалізації кондомів на українському ринку", пояснюють у Кабміні.

Як раніше повідомляла "Українська правда. Життя", Кабмін виключив презервативи зі списку виробів медичного призначення, які не оподатковуються ПДВ. Це може призвести до подорожчання та зникнення гумового виробу на 2 місяці.

[L]В уряді нагадують, що ПДВ на презервативи є практично у всіх країнах світу.

Станом на перше серпня 2011 року в Україні зареєстровано презервативи 43 виробників 16 країн світу. Країнами-виробниками є: Велика Британія, Китай, Корея, Малазія, Німеччина, Росія, США, Таїланд, Україна, Японія.

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні