Майстер створив мініатюрну Конституцію України. Фото

— 23 серпня 2011, 11:40

Міні примірник - налічує сто шістдесят сторінок, розміром 2 на 3 сантиметри. Вага мистецького витвору - 15 грамів, повідомляє "5 канал".

Прочитати міні-конституцію без окулярів - не проблема. А от щоб написати дев'ять із половиною тисяч літер з основного закону, без збільшуваного скла - не обійшлося.

За словами художника-графіка Ігоря Степанова, інших варіантів, окрім як звернутися до офтальмолога, - не було. "Провели декілька тестувань, визначили чітку фокусну відстань, конус оптимального зору і під це зробили спеціальні окуляри", - розповідає він.

Щоб і вималювати кожну літеру авторським шрифтом, і не дати фарбі розпливтися, шукали унікальні інструменти. Мініатюрне перо із шелфілдської сталі, тонкий, але міцний фінський папір і спеціальна індійська туш. Палітурку виготовили у Донецьку.

На титульній сторінці - розмальований золотом герб. На решті - десятина конституційного тексту. Автори ідеї переконані - цього вистачить, щоб захотіти прочитати основні права і обов'язки повністю.

Поки що маленька конституція - єдина сучасна мініатюра у музеї, утім невдовзі художник обіцяє відновити це мистецтво і поповнити експозицію новими витворами.

Реклама:

Головне сьогодні