В Україні триває боротьба із підробленими медпрепаратами

— 31 серпня 2011, 10:56

Раніше голова Держлікслужби Олексій Соловйов повідомляв, що найчастіше в державі підробляються ліки від застуди, знеболювальні та препарати від шлунково-кишкових захворювань, повідомляє Deutsche Welle.

Соловйов пояснює це тим, що саме їх "активно рекламують, і люди часто питають про них в аптеках". Хоча українці найбільше страждають на серцево-судинні захворювання, найбільш популярними ліками серед населення лишаються ферментативні препарати - так оцінив роль реклами голова Держлікслужби.

Соловйов стверджує, що розпочата торік активна боротьба з фальсифікаторами ліків дозволила знизити частку підробок на ринку ліків до одного відсотка. За його словами, в країнах ЄС їхня частка сягає від двох до п'яти відсотків.

На відміну від Соловйова, експерт Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Олексій Дащенко навів неофіційні експертні дані, за якими обсяг контрафактних ліків в Україні сягає не менше трьох відсотків.

Раніше Європарламент оприлюднив дослідження, в якому рівень підробок ліків в країнах, що розвиваються та державах з перехідною економікою оцінювався у 30 відсотків.

ВІДЕО ДНЯ

Утім, на думку директора з досліджень фармацевтичної корпорації "Артеріум" Сергія Сура, в Україні створена досить ефективна система виявлення та вилучення фальсифікованих лікарських засобів.

Водночас він визнав, що після виявлення підробок інформація про це надходить до Держлікслужби упродовж 2-3 тижнів. А припис цього відомства надсилається до аптек іще за тиждень.

Олексій Соловйов пообіцяв, що в межах посилення боротьби з фальсифікацією ліків, до кінця цього року будуть ліквідовані всі аптечні кіоски в містах. Ще жорсткіші вимоги влада планує висунути інтернет-аптекам. На найближчій сесії парламенту очікується ухвалення закону про посилення відповідальності за виробництво, зберігання та реалізацію фальсифікованих медикаментів.

Як визнала на парламентських слуханнях у червні голова парламентського комітету з охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва, в Україні ще не було жодного законопроекту, який би дозволив виявляти фальсифіковані препарати, а виробників притягати до кримінальної відповідальності.

Минулого року, за офіційною інформацією, з аптечної мережі України було вилучено 2,5 мільйона упаковок неякісних ліків на загальну суму 17 мільйонів гривень. На відміну від ЄС, де за підробку медикаментів загрожує 10 років ув'язнення, в Україні це взагалі не вважається кримінальним злочином. За чинними законодавством, якщо якусь компанію спіймають на гарячому, їй загрожує штраф лише у півтори тисячі гривень.

Реклама:

Головне сьогодні