Пластичний хірург порізав дівчині вену та легені?

25
15 вересня 2011

Такі висновки судмедекспертизи оприлюднила начальник Управління охорони здоров'я Запорізької облдержадміністрації Наталія Мотовиця, передає кореспондент УНІАН.

"За результатами попередньої судово-медичної експертизи, смерть настала в результаті пошкодження правої підключичної вени, верхівки правої легені, і це розглядається як ускладнення хірургічної операції", - повідомила Мотовиця під час прес-конференції.

За її словами, "найближчими днями буде створено комісію з фахівців двох наших (запорізьких) медичних вишів: хірургів, анестезіологів, патологоанатомів і співробітників управління охорони здоров'я, яка розгляне питання якості надання медичної допомоги померлій жінці".

Підставою для створення даної комісії, за даними начальника управління охорони здоров'я, стали обставини, які передували смерті 25-річної пацієнтки.

"Це була фактично здорова людина, яка прийшла для корекції своїх грудей: звернулася по допомогу, однак це призвело до смерті. Вранці пацієнтку було госпіталізовано, і у четвер же о 17.40 розпочалася пластична операція з приводу імплантації молочних залоз. За інформацією, якою ми володіємо, операція закінчилася о 20.50 і завершилася успішно, проте через 10 хвилин - о 21.00 у четвер, 8 вересня, настала раптова зупинка серця. Пацієнтці самостійно проводили реанімаційні заходи до 9.40 ранку - тобто практично 12 годин - і о 9.40 ранку була констатована біологічна смерть", - повідомила Наталія Мотовиця.

До фахівців 9-ї міської лікарні, в одному з приміщень якої розташовується клініка, де померла пацієнтка, співробітники приватної клініки не зверталися.

Як повідомлялось раніше, за фактом смерті 25-річної дівчини, померлої після пластичної операції, міліція порушила кримінальну справу за ст. 140 Кримінального кодексу України - "незадовільне виконання професійних обов'язків медичним працівником". Ведеться слідство.