Британку ледь не вбив гігієнічний тампон

25
19 вересня 2011

У постраждалої розвинулося зараження крові, пише The Daily Mail.

За кілька годин після введення тампону дівчина на ім'я Пейдж Роффі відчула себе зле. Мати відвезла її до лікаря, однак у неї помилково діагностували вірусну інфекцію, та відпустили додому.

Лише після того, як Пейдж знепритомніла в душі, вона знов потрапила до лікарні. Дівчина пробула в комі два дні.

"Я сиділа коло доньчиного ліжка та планувала її похорон. Я не вірила, що вона це здолає", - пригадує ті страшні події матір дівчини, 39-річна Сара.

На щастя, найгірші її страхи не справдилися, й за 10 днів Пейдж настільки поліпшало, що вона змогла поїхати додому.

Нині вона та її мама вважають за свій обов'язок застерегти про потенційну небезпеку інших жінок. Розпочнуть вони зі школи Пейдж, де роздаватимуть спеціальні листівки.

Синдром токсичного шоку є дуже небезпечним, хоча й украй рідкісним. Його причиною стають бактеріальні токсини.

Як пояснюють експерти, для того, щоб у жінки розвинувся шок, навіть необов'язково, аби тампон перебував усередині тривалий час. У деяких юних жінок цей стан може виникнути вже за кілька годин, як це було із Пейдж, через брак антитіл для опору інфекції.

"Пейдж нудило, вона почувалася хворою, і ми відвезли її до відділення невідкладної допомоги лікарні Саутхенду. Вони (медики) сказали, що в неї вірус, і ми забрали її додому, але їй усе ще було недобре, і стало геть погано вночі. Тоді вона знепритомніла в душі, тож ми знову відвезли її до лікарні", - розповідає Сара.

Пейдж перебувала в критичному стані, й медики вирішили перевезти її до іншої лікарні. Щоби пацієнтка змогла витримати дорогу, дівчину ввели в штучну кому.

За два дні лікарі поступово зменшили кількість ліків, які вводили Пейдж, однак попередили її матір, що мозок дівчини міг зазнати ушкоджень.

"Це було жахливо. Ми просто не знали, що буде далі. До лікарні прийшли всі її друзі й, гадаю, саме це врешті її розбудило. Я не знаю, як дякувати їм, бо я певна, це вони повернули її мені. А ще дивовижні лікарі та сестри, бо вони зробили фантастичну роботу", - каже Сара.

Procter and Gamble, компанія-виробник Tampax, продукту, який використовувала Пейдж, проводить розслідування цього випадку. До його завершення жодних коментарів вона не даватиме.

"Ми раді чути, що Пейдж добре одужує", - сказав речник компанії.