Француженки виступають проти поняття "мадемуазель"

19
30 вересня 2011

Французькі феміністки прагнуть, аби до усіх жінок та дівчат у Франції звертались "мадам", пише Deutsche Welle.

Жінки зауважують, що в особливо сентиментальній любові французів до звернення мадемуазель приховане ніщо інше, як сексизм.

З гаслами "Мадемуазель" - це пережиток минулого!" організація Osez le feminisme та ще одна феміністична група Chiennes de Garde у вівторок влаштували акцію протесту, вимагаючи офіційної заборони використання звернення "мадемуазель".

"Йдеться про тривіальний вияв сексизму на побутовому рівні, і якщо нам вдасться подолати його зараз, то і боротьба у більш глобальних масштабах нам теж буде під силу", - наголошує Марі-Ноель Бас, президент організації Chiennes de Garde.

Слово мадмуазель (фр. mademoiselle) походить від фр. Demoiselle (у перекладі - дівчина), що вживалось як дворянський титул у дореволюційній Франції, і стало пов'язуватись із шлюбним статусом жінки лише в часи Наполеона. Починаючи з 1967 року, термін пережив три урядові меморандуми, кожний з яких позбавляв звернення "мадемуазель" легального права на вживання.

Феміністки-активістки Муре та Бас заохочують французів завантажити лист петиції з їхнього сайту, у якому сформульоване звернення до уряду Франції щодо заборони зневажливого слова "мадемуазель".

Окрім того, вони вимагають відміни розмежування дівочого прізвища "nom de jeune fille" та прізвища, яке жінка отримує при заміжжі "nom marital". Згідно із законом 1794 року, жінка має право залишити своє дівоче прізвище на усе життя. Вона може змінити його на прізвище чоловіка, однак це вже її вибір. До того ж, прізвище чоловіка має зазначатись як набуте, наголошують феміністки.