Уганду охопила хвиля дитячих жертвоприношень

— 12 жовтня 2011, 11:51

На всіх стовпах висять плакати, що закликають батьків, по можливості, ні на секунду не випускати своїх малюків з уваги, повідомляє Вести.ru із посиланням на Бі-бі-сі. Останнім часом в країні почастішали випадки ритуальних дитячих жертвоприношень.

З настанням сутінок столиця Уганди вимирає. На вулицях Кампали не зустрінеш навіть дорослих людей, не те, що дітей. У школах та дитячих садках міста скасовані прогулянки, батьки особисто заводять своїх малюків в будівлю навчального закладу, а за годину до закінчення уроків вже чекають своїх дітей біля ганку.

Такого жаху, як сьогодні, Уганда не бачила давно. Останнім часом у столиці та прилеглих до неї селах стали все частіше знаходити обезголовлені дитячі трупи. Місцеві жителі стверджують, що звірячі вбивства - справа рук шаманів, які, замучивши й убивши дитину, приносять його в жертву древнім божествам.

Вважається, що ритуальне вбивство дитини приносить успіх і багатство. Останнє, в умовах нинішньої економічної кризи, стало особливо актуально. За словами поліції, багато мешканців Уганди, втративши роботу, намагаються збагатитися первісним способом.

За останні роки кількість дитячих жертвопринесень в країні різко зросла. Згідно з офіційною статистикою, в 2006-ому році в жертву богу добробуту було принесено одну дитину, у 2008-му - 25, а в 2009-му - 29.

Утім, місцеві мешканці не вірять даним, які приводить влада. За словами рядових жителів Уганди, за останні п'ять років було вбито сотні дітей, а близько 1000 випадків ритуальних вбивств досі не розслідувані.

Як пишуть британські журналісти, немає нічого дивного в тому, що уряд країни покриває злочинців. По-перше, рівень корупції серед владних структур Уганди досяг позахмарних висот, а по-друге, чиновники цілком можуть самі замовити ритуальне вбивство в ім'я власного добробуту.

Дитячі жертвопринесення в Уганді - це прибутковий бізнес. Шамани приймають замовлення на вбивства дітей і непогано заробляють. Кореспонденти Бі-бі-сі поспілкувалися з хлопчиком на ім'я Аллан, якому вдалося вижити після того, як шаман трохи його не зарізав. Дитина кілька місяців пролежала у комі, у нього залишилися глибокі шрами на руках і голові.,

Аллану вдалося впізнати людину, яка намагалася принести його в жертву. Ним виявився місцевий "народний цілитель" Авалі, якого знало все село. Утім, в поліції батькам серйозно покаліченого хлопчика не повірили, вважаючи його твердження голослівними.

Британські журналісти, назвавшись іноземними бізнесменами, вирішили замовити у Авалі ритуальне вбивство. Чоловік з радістю погодився надати гостям цю послугу, попросивши за вбивство дитини всього 300 доларів.

Авалі також запропонував британцям обрати, як відбудеться вбивство: він був готовий поховати малюка живцем або ж, розчленити дитину і поховати його останки в різних місцях. Таємно записавши бесіду з шаманом, журналісти передали запис в поліцію. Там обіцяли розібратися.

Реклама:

Головне сьогодні