На сході України кожна третя дитина не має батька

— 10 листопада 2011, 10:54

Про це під час круглого столу "Чому українці бояться всиновлювати дітей?" в Інституті Горшеніна заявила екс-директор Державного департаменту з усиновлення і захисту прав дитини Людмила Волинець, яку цитує УНІАН.

За її словами, на заході України до сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, належить 0,5% дітей, на сході – 2%.

При цьому найбільш сирітською областю в Україні Волинець назвала Миколаївську, де кількість дітей-сиріт становить майже 2,2% дитячого населення, а Київ є одним із міст з найліпшими показниками.

Вона також зауважила, що не всі діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, підлягають усиновленню. Основними причинами сирітства є смерть батьків, і тоді дитина підлягає усиновленню; якщо люди позбавляються батьківських прав рішенням суду, така дитина теж підлягає усиновленню.

"Але не менша і надзвичайно важлива складова - коли батьки відбувають покарання у місцях позбавлення волі", – додала вона, підкресливши, що на сьогодні третина сиріт в Україні має такий статус.

ВІДЕО ДНЯ

За словами експерта, на сході України кожна третя дитина не має офіційно зареєстрованого батька. "Якщо з мамою сталася трагедія, вона потрапила у місця позбавлення волі, що дитину чекає? Сирітство. Але це те сирітство, яке не дозволяє дитині бути усиновленою", – констатувала Волинець.

Також вона зауважила, що в Україні із близько 96 тисяч дітей-сиріт лише третина підлягає усиновленню. "Для тих дітей, які без батьків, але не мають права бути усиновленими, для цих дітей розвивається система прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу", – сказала експерт.

За даними Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, у прийомні сім`ї та дитячі будинки сімейного типу протягом 2009 року було влаштовано у 15 разів більше дітей, ніж п’ять років тому.

Реклама:

Головне сьогодні