10-річний хлопчик на Одещині покінчив життя самогубством після знущань старшокласників

42
25 листопада 2011

Про це "Сегодня" розповіла начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей Татарбунарського району Олена Симонова.

"4-класник повісився на наступний день після свого дня народження на горищі власного будинку через те, що над ним знущалися кілька старшокласників. Його мучителі били Діму в школі, ставили на коліна в туалеті, а весь процес знімали на відео на мобільні телефони. Відео вилучено, а за фактом самогубства порушено кримінальну справу за ст. 120, ч. 3 – примус до самогубства ", – каже Симонова.

За її словами, тіло хлопчика знайшла його мама, коли полізла на горище погодувати голубів, яких розводив її син. Передсмертної записки Діма не залишив. Проте оперативно-слідча група міліції досить швидко з'ясувала причини самогубства 4-класника – серед школярів знущання над ним секретом не були.

Реклама:

На думку однієї зі школярок, Світлани (ім'я на прохання дівчинки змінено), над Дімою знущалися через те, що він ... погано вдягався, був тихим і не міг за себе постояти: "Є у нас в школі кілька хуліганів. Вони себе називають "правильними пацанами". Вони мучили не лише Діму, але й декількох інших хлопчиків і знімали це на відео. А потім хвалилися цими роликами".

Дівчинка зізналася, що на власні очі бачила, як у шкільному коридорі в Діму плювали, його штовхали і тягали за комір. До речі, за словами Світлани, багато вчителів здогадувалися про те, що в школі відбувається недобре.

У свою чергу, директор Лиманської школи Андрій Казанжі відмовився прокоментувати обставини самогубства дитини. "Я нічого на цю тему говорити не буду", – заявив по телефону педагог.

Односельці загиблого хлопчика кажуть, що Діма був дуже тихим, з однолітками практично не спілкувався.

"Достатку в його родині не було. Але жили мирно, без дебошів і скандалів, батьки дітей не кривдили (у Діми ще дві старші сестри), - розповіла сусідка сім'ї Чумаченко Катерина. – Дімка голубів розводив, це були його найкращі друзі. Як тільки зі школи приходив, відразу на горище ліз".

Про знущання в школі хлопчик своїм рідним не розповідав. А його бабуся лише після смерті внука згадала, що за два тижні до трагедії Діма просив її не відправляти його до школи, але не говорив, чому.

Реклама:

На думку одеського юриста Ігоря Завальнюка, якщо вина старшокласників-мучителів буде доведена, то тюремне ув'язнення їм все одно не світить.

"За статтею 120, ч. 3 дорослим (з 16 років) загрожує від 7 до 10 років позбавлення волі. Якщо ж мова йде про винуватців-підлітків, яким ще немає 14-ти років, то найстрашніше, що їм загрожує, – переведення у спецшколу для малолітніх правопорушників. І то тільки в тому випадку, якщо буде доведено доведення до самогубства. Але в процесі судового розгяду справу можуть перекваліфікувати на злісне хуліганство. Тоді все закінчиться штрафом ", - пояснив правознавець.Реклама: