Табачник до Нового року хоче затвердити новий стандарт освіти

— 25 листопада 2011, 15:00

Про це сказав міністр освіти Дмитро Табачник в інтерв'ю журналу "Експерт", пишуть Українські новини.

"Зараз іде робота над стандартами базової й середньої школи, – зазначив він. – Нові стандарти з'являться, думаю, до кінця року. Потім близько 2 років піде на роботу над новими підручниками".

З його слів, нові стандарти будуть передбачати зменшення навантаження на учнів середніх і старших класів.

Також планується виключити теми, які більше підходять для викладання в університетах. Так, з навчальної програми з алгебри буде вилучено елементи вищої математики, математичної статистики. Крім цього, буде передбачено відхід від практики дублювання однакових тем у різних предметах.

До того ж, як зазначив міністр, новий стандарт повинен передбачати збільшення в середньому з 30% до 50% варіативної складової в програмі середньої школи й, відповідно, зменшення з 70% до 50% її інваріантної частини, що дозволить школам бути більш самостійними у виборі програми, а учням – більш поглиблено вивчати профільні предмети.

Міністерство також планує впровадити вивчення 2 іноземних мов з 5 або 6 класу.

Нагадаємо, на початку листопада Кабінет Міністрів вніс у Верховну Раду проект нової редакції закону про вищу освіту, розроблений Міносвіти.

Раніше представник президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко заявив, що законопроект МОН не відповідає програмі реформ президента Віктора Януковича. Документ, з його слів, не підвищує якість освіти, не сприяє співробітництву ВНЗ з роботодавцями й не вирішує завдання президентської програми економічних реформ.

Реклама:

Головне сьогодні