Кожен другий студент щасливий і задоволений своїми любовними стосунками

— 25 січня 2012, 13:52

Такого висновку дійшла експерт Інституту Горшеніна Марина Ткаченко, коментуючи дані соціологічного дослідження на тему "Сучасне студентство України", проведеного інститутом напередодні Дня студента.

"Судячи з результатів опитування, студенти України – щасливі люди. Вони явно демонструють відчуття перспективи і позитивні очікування", - цитує її УНІАН.

Зокрема, згідно з дослідженням, більше половини українських студентів (54,9%) задоволена своїми перспективами в особистому житті. З них 30,5% - "швидше задоволені", а 24,4% - "повністю задоволені".

При цьому кожен четвертий респондент (26,6%) своїми перспективами в особистому житті не задоволений. З них відповідь "швидше незадоволена" дали 16,7%, "повністю не задоволені" - 9,9%.

Майже кожному п`ятому опитаному (18,5%) важко відповісти на поставлене запитання.

ВІДЕО ДНЯ

Кожен другий український студент (44,9%) задоволений своїми любовними стосунками. З них 25,3% відповіли "повністю задоволений", 19,6% - "швидше задоволений".

Незадоволені любовними стосунками більше третини молодих людей (36,2%). З них відповідь "швидше незадоволений" обрали 22,8%, "повністю незадоволений" - 13,4%. Важко відповісти на це запитання майже кожному п`ятому респонденту (18,9%).

Більше половини студентів України (54,3%) задоволена своїм матеріальним становищем. З них 34,6% віддали перевагу відповіді "швидше задоволений", 19,7% - "повністю задоволений".

При цьому 37,2% молодих людей висловили невдоволення власним матеріальним становищем. З них 27,1% віддали перевагу відповіді "швидше незадоволений", а 10,1% - "повністю незадоволений".

Важко відповісти на дане запитання – 8,5% опитаних.

Половину українських студентів (52,7%) влаштовують перспективи у власній роботі, кар`єрі. З них 36,9% обрали відповідь "швидше задоволений", 15,8% - "повністю задоволений". При цьому третину молодих людей (34,8%) кар`єрні перспективи не влаштовують.

З них 25,7% віддали перевагу відповіді "швидше незадоволений", 9,1% - "повністю незадоволений". Важко відповісти на вказане запитання 12,5% респондентів.

Більшість студентів України (61,7%) задоволена своїм житлом. З них 32,6% - "повністю задоволені", 29,1% - "швидше задоволені". При цьому більше третини молодих людей (36,2%) не влаштовує житло, яке вони мають на даний момент. З них 24,5% обрали відповідь "швидше незадоволений", 11,7% - "повністю незадоволений". Важко відповісти на таке запитання 2,1% опитаних.

Більшість українських студентів (79,1%) влаштовують власний відпочинок і дозвілля. З них 45,3% дали відповідь "швидше задоволений", 33,8% - "повністю задоволений".

При цьому кожен п`ятий респондент (19,8%) незадоволений своїм дозвіллям і відпочинком. З них 13,3% обрали відповідь "швидше незадоволений", 6,5% - "повністю незадоволений". Важко визначитися з відповіддю 1,1% опитаних.

Коментуючи ці результати, Ткаченко зазначила, що "формула успіху" українського студента виглядає досить прагматично: у першій трійці самореалізація (65,4%), достаток (50,3%) і кар`єра (48,9%). Саме такі цілі ставлять собі більшість молодих людей, які зараз здобувають вищу освіту. "Всіляка "лірика" - кохання, дружба, незалежність, свобода – на другому плані, а останнє місце в шкалі критеріїв успіху займає вдалий шлюб (25,1%)", - сказала вона.

За словами експерта, не менш оптимістично українські студенти оцінюють і своє сьогодення. "Респонденти задоволені стосунками з батьками (85,6%), що, безперечно, робить честь їхнім батькам, які зуміли побудувати довірчі стосунки зі своїми дітьми.

84,9% задоволені стосунками з друзями. Щасливі в особистому житті 44,9%, а 54,3% влаштовує їх матеріальне становище. В цілому позитивно вони оцінюють свої перспективи в створенні сім`ї, кар`єрі, не особливо нарікають на житло і якість відпочинку", - вважає Ткаченко.

При цьому вона зазначила, що молоді притаманні завищені очікування. "Все життя попереду, і саме усвідомлення цього факту дозволяє їм бачити в сьогоденні переважно світлі сторони. Реальність не представляється їм непривабливою, і тим паче - безнадійною.

Якщо такий світогляд буде підтриманий особистими зусиллями молодих людей, можна вважати, що шанси на оновлення суспільства в нас є. Росте покоління прагматичних, впевнених у собі, кар`єрно-орієнтованих громадян України. Хотілося б вірити, що при цьому вони будуть добрими, великодушними і чуйними", - зазначила Ткаченко.

Інститут Горшеніна проводив соціологічне дослідження на тему "Сучасне студентство України" з 9 по 20 січня. Опитано 1200 студентів вищих навчальних закладів у містах-мільйонниках: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Донецьку, Одесі і Львові. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-2,9%.

Реклама:

Головне сьогодні