Кожен другий студент щасливий і задоволений своїми любовними стосунками

31
25 січня 2012

Такого висновку дійшла експерт Інституту Горшеніна Марина Ткаченко, коментуючи дані соціологічного дослідження на тему "Сучасне студентство України", проведеного інститутом напередодні Дня студента.

"Судячи з результатів опитування, студенти України – щасливі люди. Вони явно демонструють відчуття перспективи і позитивні очікування", - цитує її УНІАН.

Зокрема, згідно з дослідженням, більше половини українських студентів (54,9%) задоволена своїми перспективами в особистому житті. З них 30,5% - "швидше задоволені", а 24,4% - "повністю задоволені".

При цьому кожен четвертий респондент (26,6%) своїми перспективами в особистому житті не задоволений. З них відповідь "швидше незадоволена" дали 16,7%, "повністю не задоволені" - 9,9%.

Майже кожному п`ятому опитаному (18,5%) важко відповісти на поставлене запитання.

Кожен другий український студент (44,9%) задоволений своїми любовними стосунками. З них 25,3% відповіли "повністю задоволений", 19,6% - "швидше задоволений".

Незадоволені любовними стосунками більше третини молодих людей (36,2%). З них відповідь "швидше незадоволений" обрали 22,8%, "повністю незадоволений" - 13,4%. Важко відповісти на це запитання майже кожному п`ятому респонденту (18,9%).

Більше половини студентів України (54,3%) задоволена своїм матеріальним становищем. З них 34,6% віддали перевагу відповіді "швидше задоволений", 19,7% - "повністю задоволений".

При цьому 37,2% молодих людей висловили невдоволення власним матеріальним становищем. З них 27,1% віддали перевагу відповіді "швидше незадоволений", а 10,1% - "повністю незадоволений".

Важко відповісти на дане запитання – 8,5% опитаних.

Половину українських студентів (52,7%) влаштовують перспективи у власній роботі, кар`єрі. З них 36,9% обрали відповідь "швидше задоволений", 15,8% - "повністю задоволений". При цьому третину молодих людей (34,8%) кар`єрні перспективи не влаштовують.

З них 25,7% віддали перевагу відповіді "швидше незадоволений", 9,1% - "повністю незадоволений". Важко відповісти на вказане запитання 12,5% респондентів.

Більшість студентів України (61,7%) задоволена своїм житлом. З них 32,6% - "повністю задоволені", 29,1% - "швидше задоволені". При цьому більше третини молодих людей (36,2%) не влаштовує житло, яке вони мають на даний момент. З них 24,5% обрали відповідь "швидше незадоволений", 11,7% - "повністю незадоволений". Важко відповісти на таке запитання 2,1% опитаних.

Більшість українських студентів (79,1%) влаштовують власний відпочинок і дозвілля. З них 45,3% дали відповідь "швидше задоволений", 33,8% - "повністю задоволений".

При цьому кожен п`ятий респондент (19,8%) незадоволений своїм дозвіллям і відпочинком. З них 13,3% обрали відповідь "швидше незадоволений", 6,5% - "повністю незадоволений". Важко визначитися з відповіддю 1,1% опитаних.

Коментуючи ці результати, Ткаченко зазначила, що "формула успіху" українського студента виглядає досить прагматично: у першій трійці самореалізація (65,4%), достаток (50,3%) і кар`єра (48,9%). Саме такі цілі ставлять собі більшість молодих людей, які зараз здобувають вищу освіту. "Всіляка "лірика" - кохання, дружба, незалежність, свобода – на другому плані, а останнє місце в шкалі критеріїв успіху займає вдалий шлюб (25,1%)", - сказала вона.

За словами експерта, не менш оптимістично українські студенти оцінюють і своє сьогодення. "Респонденти задоволені стосунками з батьками (85,6%), що, безперечно, робить честь їхнім батькам, які зуміли побудувати довірчі стосунки зі своїми дітьми.

84,9% задоволені стосунками з друзями. Щасливі в особистому житті 44,9%, а 54,3% влаштовує їх матеріальне становище. В цілому позитивно вони оцінюють свої перспективи в створенні сім`ї, кар`єрі, не особливо нарікають на житло і якість відпочинку", - вважає Ткаченко.

При цьому вона зазначила, що молоді притаманні завищені очікування. "Все життя попереду, і саме усвідомлення цього факту дозволяє їм бачити в сьогоденні переважно світлі сторони. Реальність не представляється їм непривабливою, і тим паче - безнадійною.

Якщо такий світогляд буде підтриманий особистими зусиллями молодих людей, можна вважати, що шанси на оновлення суспільства в нас є. Росте покоління прагматичних, впевнених у собі, кар`єрно-орієнтованих громадян України. Хотілося б вірити, що при цьому вони будуть добрими, великодушними і чуйними", - зазначила Ткаченко.

Інститут Горшеніна проводив соціологічне дослідження на тему "Сучасне студентство України" з 9 по 20 січня. Опитано 1200 студентів вищих навчальних закладів у містах-мільйонниках: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Донецьку, Одесі і Львові. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-2,9%.