У Facebook з’явився вірус, що змінює повідомлення

— 7 лютого 2012, 11:13

Після зараження комп'ютера, вірус починає розсилання спаму через вбудований у Facebook чат, підміняючи повідомлення користувача, пише Дзеркало тижня.

Новий вірус, який назвали Trojan.OneX.1 шукає в операційній системі запущені процеси з іменами firefox, iexplore і IEXPLORE, які позначають браузери. Після виявлення потрібного процесу шкідлива програма повністю вбудовується в нього і перехоплює функції, що відповідають за надсилання повідомлень.

При цьому троян генерує спам-повідомлення, яке зазвичай містить в собі букви hahaha! і посилання на шкідливий сайт. Спам підміняє собою всі повідомлення, які користувач намагається надіслати через чат у Facebook. У той же час сам користувач впевнений, що надіслане повідомлення не містить нічого стороннього.

Вірусна програма одночасно регулярно оновлює спам-повідомлення, в тому числі з метою уникнути виявлення захисним ПЗ — щогодини троян завантажує з віддаленого сервера файл з новими інструкціями.

Посилання у спам-повідомленнях зазвичай ведуть на сайти, з яких у комп'ютери користувача завантажується інше шкідливе ПЗ, що дозволяє серед іншого викрадати персональні дані власника комп'ютера, встановлювати і запускати програми без його відома.

Реклама:

Головне сьогодні