СБУ попереджає інтернет-користувачів про шахрайство

383
10 лютого 2012

Як повідомили у прес-центрі СБУ, зловмисники розповсюджують шкідливу програму-вимагач Access Download Manager сімейства Trojan-Ransom.Win32.Digitala., за допомогою якої блокують роботу операційної системи і вимагають від її користувача перерахувати кошти для відновлення працездатності роботи комп’ютера, пише УНІАН.

"Під час активізації вказаного вірусу на екрані комп’ютера з’являється повідомлення про порушення ліцензійних умов при використанні мережі Інтернет, а також номер електронного гаманця одного з банків (163246308975), на який необхідно перевести кошти в сумі від 2 тисяч гривень та більше", - повідомили у прес-центрі СБУ і підкреслили, що "з метою психологічного впливу на користувачів, правопорушники використовують офіційні логотипи Служби безпеки України, намагаючись створити у громадян враження, що їхнє програмне забезпечення блокує спецслужба".

Значна кількість громадян України уже звернулася до СБУ зі скаргами на блокування роботи комп’ютерів та вимагання грошей за повторне підключення.

Реклама:

Служба безпеки України здійснює заходи, спрямовані на розшук правопорушників. Тим часом СБУ просить громадян бути розважливими, не піддаватися на вимагання та регулярно поновлювати на комп’ютерах антивірусне програмне забезпечення.Реклама: