Український байбак передбачив ранню весну

92
2 лютого 2012

Про це заявив доктор наук, доцент біологічного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна Віктор Токарський, повідомляють "Українські новини".

Свою заяву він зробив після того, як за традицією дістав Тимка з його будиночка на території біостанції університету в селі Гайдари Зміївського району Харківської області.

"Так сказав Тимко, і це не обговорюється", - сказав Токарський.

Реклама:

При цьому він заявив, що друга декада лютого буде холодною, а справжнє тепло прийде в середині березня.

Як відомо, 2 лютого 2011 року Тимко також бачив свою тінь, але тоді це означало пізню весну.

В Україні День байбака відзначають з 2004 року на території біостанції ХНУ ім. Каразіна в селищі Гайдари, де біологи займаються розведенням і вивченням байбаків.

Перша згадка про День бабака датована 1841 роком, а офіційним американським святом стало в 1886 році.

За американською традицією вважається, що якщо цього дня байбак, вилізши з нірки, побачить свою тінь, то весна буде пізня, а якщо день похмурий і тіні немає - то рання.

Крім харківського байбака, в Україні "працює синоптиком" ще львівський байбак Мишко.  

Реклама:

Як повідомили у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі, цього року бабака будитимуть 15 лютого, на свято Стрітення.

"Цього року ми традиційно будитимемо бабака на свято Стрітення – 15 лютого. Минулого року також 15 лютого наш бабак напрогнозував пізню весну і це справдилося", цитує директора центру Ігоря Антаховича прес-служба Львівської міської ради.

Прикмети святкування Дня бабака збігаються з традиційним українським святом Стрітення Господнього.  У народі цей день ще називають Зимобором, коли "зима з весною стрічається та силами міряються, кому ще панувати".Реклама: