За образливі коментарі в інтернет дають від штрафу до 5 років

— 10 квітня 2012, 12:39

Про це розповів глава прес-служби МВС Володимир Поліщук, передає Сегодня.

За його словами, покарання за образливі коментарі може бути тільки, якщо українці подають до суду один на одного. І саме суд визначає для них покарання.

"От якщо з'являються загрози життю людей - це вже кримінальна справа. Це міліція відслідковує", - розповів Поліщук.

За його словами, людину можуть покарати просто штрафом (до 119 гривень) або змусити принести публічні вибачення й виплатити компенсацію за моральну шкоду. Що ж стосується 15 діб, то таке покарання передбачене за дрібне хуліганство - у статті 173 адмінкодексу зазначено, що за нецензурщину можуть і заарештувати.

Правозахисники кажуть, що зараз образи в мережі заміняють вуличні свари. Але лайка й на вулиці, і в мережі підпадає під адмінвідповідальність - за це штрафують.

"А за образи на ґрунті національності, релігійних переконань, раси, статі, етнічного походження можна отримати обмеження волі на строк до 5 років", - розповів юрист Михайло Ільяшов.

"Нерідко судяться один з одним за образи відомі люди, але трапляються суди й між звичайними громадянами", - додав він. За словами юристів, найчастіше суд стає на сторону позивача.

У той же час, автори блогів зізнаються, що їх лякає можливість судів через вираження їхньої думки на особистих сторінках.

"Думки про те, що мене хтось там контролює, такий всезнаючий і явно наділений владою, лякає", - заявив один з авторів щоденників на diary.ru.

"Я вважаю це прямим порушенням конституційного права на свободу слова. Я не змушую нікого читати мій блог, я не пропагую там нічого кримінального й не буду. Але я в праві висловлювати свою думку на будь-яку тему, що цікавить мене. Блоги створені для цього", - каже ще один автор.

"Ходили чутки, що хтось написав у ЖЖ погрози на адресу президента, і його викликали на допит у СБУ. Ну, мій товариш вирішив перевірити, теж спеціально написав - нічого не було. У мене теж", - розповіла блогер alonso_kexano.

Але взагалі за такі "жарти" у мережі можуть завести кримінальну справу.

Реклама:

Головне сьогодні