Найтихіше місце планети: людський рекорд – 45 хвилин

424
4 квітня 2012

Як підтверджує Книга рекордів Гіннеса, найтихішим місцем на Землі є звукопоглинаюча камера, що знаходиться в Лабораторіях Орфілда в американському штаті Міннесота.

Вона поглинає 99,99% % усіх звуків, пише The Daily Mail.

Жодна людина ще не змогла висидіти в камері довше, ніж 45 хвилин. Надто довге перебування в цілковитій тиші навіть загрожує відчайдухам галюцинаціями.

Реклама:
 

"Коли стає тихо, вуха пристосовуються. Що тихіша кімната, то більше речей ви чуєте. Ви почуєте власне серцебиття, іноді можете почути власні легені, почути, як голосно буркоче ваш живіт… У звукопоглинаючій камері ви самі стаєте звуком", - каже засновник компанії Стівен Орфілд.

Відсутність звуків спричиняє в людини дезорієнтацію, вона втрачає "підказки", потрібні для того, щоби рухатися і тримати рівновагу. Своїм гостям фахівці лабораторії пропонують поєднати тишу з темрявою, і краще, коли "піддослідні" під час свого експерименту сидять.

Таке випробування проходять астронавти NASA, адже космос – це як гігантська звукопоглинюча камера, пояснює Орфілд. У лабораторії також проводять найрізноманітніші досліди, що стосуються звуків.

Цікаво, що послугами лабораторії свого часу користувалися виробники мотоциклів Harley-Davidson, розглядаючи можливість зробити залізних коней тихішими. Одначе, на жаль, чи на щастя, голосу "харлеї" ще не втратили.Реклама: