У Японії створили першу штучну сітківку ока

— 15 червня 2012, 14:21

Японські вчені заявили, що створили першу у світі штучну сітківку ока з людських ембріональних стовбурових клітин.

Дослідники повідомляють, що штучна сітківка може перетворювати зовнішнє слабке світло на електричні сигнали, а також що нервові клітини, які передають ці сигнали мозку, схоже, сформували шари, пише ZN.ua.

Японські вчені стверджують, що це досягнення може привести до нових методів лікування таких захворювань, як пігментна дистрофія сітківки, від якої страждають десятки тисяч людей в Японії.

На думку авторів роботи, створена штучним шляхом сітківка є практично ідеальним відтворенням справжньої і складається з двох шарів: внутрішнього, з нервовими клітинами, і зовнішнього, утвореного пігментним епітелієм.

Вкрай важливим досягненням стало отримання фоторецепторів за допомогою стовбурових клітин – це частина сітківки, яка відповідає за сприйняття світла. Ці світлочутливі клітини раніше не вдавалося виростити в лабораторних умовах. Дегенерація сітківки, у першу чергу, пов'язана саме з пошкодженням фоторецепторів.

Штучно створена сітківка, можливо, стане першим практичним клінічним застосуванням ембріональних стовбурових клітин в якості трансплантата. Такої трансплантації потребують мільйони людей: захворювання цієї структури очей є широко поширеною причиною втрати зору.

"Це важлива віха у регенеративній медицині. Наш підхід відкриває нові можливості у використанні стовбурових клітин для відновлення складних тканин, таких як сітківка ока", - заявив автор дослідження Йошікіо Сассай.

Штучна сітківка створена, але залишається невирішеною проблема її "підключення" до зорового нерву, що, за даними японських вчених, поки що складно зробити.

Досягнення ізраїльських вчених вже зацікавило Великобританію, де щорічно проводиться близько 250 тисяч операцій з кісткової трансплантації.

Реклама:

Головне сьогодні