У Британії створили підводний інвалідний візок

— 28 серпня 2012, 13:00

Остін, прикута до інвалідного візка з 1996 року, розробила прототип за допомогою експертів-нирців і вчених, пише Бі-бі-сі.

Модель рухається за рахунок двох двигунів, які керуються ногами, а напрямок руху обирається за допомогою спеціальних прозорих плавників.
На цьому тижні Остін покаже підводний спектакль в басейні в містечку Уеймут на півдні Англії, де буде використаний підводний візок.

Остін каже, що ідея вперше прийшла їй в голову ще в 1995 році, коли вона навчилася пірнати з аквалангом.

Спорудити підводний візок допомогла державна фінансова схема підтримки мистецтв.

Непросто було знайти двигун, за допомогою якого можна було б керувати візком, адже більшість моделей підводних гвинтів були призначені для ручного керування, а руки Остін занадто слабкі для них.

Врешті-решт вона випробувала модель, розроблену для дайверів з обмеженими можливостями, а потім поставила два двигуни на інвалідний візок.
Для свого проекту Остін купила простий візок і разом зі своєю командою провела кілька місяців, удосконалюючи її плавучість. Спочатку вона розробила спеціальні пристрої для підтримування плавучості візку, але потім дійшла висновку, що прості поплавки більш ефективні.

Спочатку Остін змінила пластини, що підтримують стопи ніг, так, щоб за підборами з'явилися плавники. До них вона пристосувала гумові ремені, що кріплять ноги до акрилових "крил", які повинні були керувати рухом коляски.

Але після того, як був доданий другий двигун і плавники, виявилося, що крила вже не потрібні.

Візку також було потрібно більше надійне сидіння, яке могло б протистояти тиску під час виступу.

Підводний інвалідний візок вже користується попитом, сказала вона.

"У нас побували директори PADI (Професійної Асоціації Інструкторів Дайвінгу) і дуже досвідчені дайвери. Вони сказали, що готові заплатити за його оренду", - каже Остін.

Реклама:

Головне сьогодні