Apple спіймали на копіюванні знаменитого годинника. Фото

15
24 вересня 2012

Цього тижня він з’явився на планшетниках iPad, пише "Німецька хвиля".

Американська корпорація Apple вкрай ревниво ставиться навіть до найменшого натяку на копіювання її ідей. Однак тепер цій фірмі й самій закидають те, в чому вона критикує інших. 

Швейцарська залізниця (SBB) використовує цей годинник з 1944 року. У планшетниках iPad теж з'явився такий годинник

Швейцарська залізниця (SBB) розгледіла разючу схожість у дизайні свого годинника з годинником, який міститься в оновленій операційній системі від Apple.

Реклама:

Легко впізнаваний годинник з червоною стрілкою, що став символом швейцарської пунктуальності, тамтешня залізниця використовує з 1944-го року. Його розробив інженер з Цюріха Ганс Гільфікер. Копії цього годинника навіть виставленні в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку та Музеї дизайну в Лондоні.

"Тепер нам необхідно домовитися про юридичні аспекти", - повідомив речник SBB.

Тим часом, співвласник компанії Mondaine Андре Бернгайм, яка від 1986-го року має ліцензію на виробництво годинників за дизайном Гільфікера, заявив, що теж домагатиметься юридичного врегулювання з Apple, яка поки не коментує претензій зі Швейцарії.

SBB не вимагатиме компенсації

Годинник з червоною стрілкою вважають видатним прикладом дизайну ХХ-го століття

Водночас у SBB сподіваються, що проблему буде врегульовано мирним шляхом під час зустрічі адвокатів залізничної компанії з представниками Apple. Речниця SBB, втім, заперечила, що її компанія вимагатиме фінансової компенсації.

Реклама:

"Нам ідеться радше про укладання контракту, який визначить умови використання емблеми", - пояснила вона.

Дата зустрічі поки що невідома. Речниця SBB пожартувала з цього приводу, що зустрітися негайно їм заважає відстань, мовляв філіал Apple розташовано в Цюріху, а головний офіс швейцарської залізниці - в Берні. З одного міста до іншого можна дістатися за годину.

"Зустріч може відбутися наступними днями або тижнями", - повідомили в SBB.

Американський гігант Apple нещодавно виграв судовий позов проти південнокорейської компанії Samsung, якій закидав порушення патентного права.Реклама: