Apple спіймали на копіюванні знаменитого годинника. Фото

6
24 вересня 2012

Цього тижня він з’явився на планшетниках iPad, пише "Німецька хвиля".

Американська корпорація Apple вкрай ревниво ставиться навіть до найменшого натяку на копіювання її ідей. Однак тепер цій фірмі й самій закидають те, в чому вона критикує інших. 

Швейцарська залізниця (SBB) використовує цей годинник з 1944 року. У планшетниках iPad теж з'явився такий годинник

Швейцарська залізниця (SBB) розгледіла разючу схожість у дизайні свого годинника з годинником, який міститься в оновленій операційній системі від Apple.

Легко впізнаваний годинник з червоною стрілкою, що став символом швейцарської пунктуальності, тамтешня залізниця використовує з 1944-го року. Його розробив інженер з Цюріха Ганс Гільфікер. Копії цього годинника навіть виставленні в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку та Музеї дизайну в Лондоні.

"Тепер нам необхідно домовитися про юридичні аспекти", - повідомив речник SBB.

Тим часом, співвласник компанії Mondaine Андре Бернгайм, яка від 1986-го року має ліцензію на виробництво годинників за дизайном Гільфікера, заявив, що теж домагатиметься юридичного врегулювання з Apple, яка поки не коментує претензій зі Швейцарії.

SBB не вимагатиме компенсації

Годинник з червоною стрілкою вважають видатним прикладом дизайну ХХ-го століття

Водночас у SBB сподіваються, що проблему буде врегульовано мирним шляхом під час зустрічі адвокатів залізничної компанії з представниками Apple. Речниця SBB, втім, заперечила, що її компанія вимагатиме фінансової компенсації.

"Нам ідеться радше про укладання контракту, який визначить умови використання емблеми", - пояснила вона.

Дата зустрічі поки що невідома. Речниця SBB пожартувала з цього приводу, що зустрітися негайно їм заважає відстань, мовляв філіал Apple розташовано в Цюріху, а головний офіс швейцарської залізниці - в Берні. З одного міста до іншого можна дістатися за годину.

"Зустріч може відбутися наступними днями або тижнями", - повідомили в SBB.

Американський гігант Apple нещодавно виграв судовий позов проти південнокорейської компанії Samsung, якій закидав порушення патентного права.