Населення світу стрімко старіє – ООН

— 2 жовтня 2012, 11:23

При цьому влада багатьох країн, на думку авторів доповіді "Старіння в XXI столітті: тріумф і виклик", явно недооцінює наслідки стрімкого старіння населення, пише Бі-Бі-Сі.

До 2050 року людей "за шістдесят" у світі буде більше, ніж 15-річних підлітків. Нині єдиною країною, де 30% населення становлять люди у віці від 60 років, є Японія. Але до 2050 року в аналогічній демографічної ситуації, за прогнозом ООН, опиняться ще не менше 60 країн, у тому числі Албанія, Канада і Китай.

Наразі, за даними Фонду населення ООН, 2/3 населення світу у віці від 60 років проживають в країнах, що розвиваються.

Автори документа відзначають, що саме по собі збільшення тривалості життя і, відповідно, числа літніх, в цілому говорить про поліпшення умов життя населення Землі.

За останні кілька десятиліть у світі спостерігалося зростання рівня медичного обслуговування, яке стало доступнішим.

Люди почали краще харчуватися, а вищий рівень освіченості сприяє поширенню сімейного планування та скорочення кількості дітей в сім'ях.

Фонд населення ООН закликає світову спільноту приділяти більше уваги пенсійному страхуванню та працевлаштування тих, кому "за шістдесят".

Автори доповіді зауважують, що багато з тих, чий вік перевищує 60 років, здатні ефективно працювати і приносити користь суспільству.

Реклама:

Головне сьогодні