Українські екологи закликають позначати товари, які не тестувалися на тваринах

— 21 грудня 2012, 14:28

Молодіжний громадський рух "Модос" вже розробив відповідний законопроект та передав його депутатам нового парламенту для ознайомлення, пише Deutsche Welle.

"Люди прагнуть знати все про товар, який вони купують, зокрема чи "дружній" він до тварин", - прокоментувала куратор проекту "За етичне маркування" руху "Модос" Анна Лабезна.

До слова, повна заборона на продаж косметики, яку тестували на тваринах запроваджена сьогодні у Нідерландах, Бельгії та Великобританії.

Франція ж, де розташована штаб-квартира найбільшого у світі косметичного концерну L’Oreal свого часу виступала проти такої заборони. Попри це від 2009-го року у країнах ЄС майже повністю заборонено продаж такої косметики.

В Україні ж захисники тварин про такі підходи тільки мріють. "У нас така країна, де тварину не вважають живою істотою. Це або робоча сила, або м'ясо, або сміття як безпритульні собаки. На них тестують все що завгодно, хоча це особливо не афішується", - нарікає президент Всеукраїнської спілки зоозахисних організацій Ася Серпінська.

ВІДЕО ДНЯ

У захисників немає фактів масового використання в Україні тварин у лабораторних тестах для підтвердження якості продукції, однак вони впевнені, що хімічні засоби, добрива чи косметику на тваринах українські виробники таки випробовують.

Українські виробники не заперечують, що використовують тварин для підтвердження безпечності продукції.

"Це ж миші в основному, на яких тестують. В такій біологічній атестації продукту має бути зацікавлений передусім сам споживач, аби бути впевненим, що, наприклад, крем не викличе у нього алергії", - вважає Олексій Сименський, представник Харківської науково-виробничої фірми, яка випускає косметичні засоби.

Однак опитування, проведене організацією "Модус" в усіх регіонах України свідчить, що понад 60% українців не хочуть купувати товар, який був попередньо протестований на тваринах.

З них 14% вказали, що завжди звертають увагу, чи є відповідне маркування на товарі.

Разом з тим, якщо ввести це маркування на українських товарах, їхня вартість зросте як мінімум на 10%. Це збитки для виробників. І за це доведеться платити самому ж споживачеві, констатує Сименський.

Реклама:

Головне сьогодні