Вчені "полюють" за уламками Челябінського метеориту

4
18 лютого 2013

Поки ж вони збираються займатися вивченням тих частинок метеорита, які у них є, пише Бі-бі-сі.

При цьому, на думку вчених, основна маса метеорита залишається на місці падіння частини його уламків в озері Чебаркуль Челябінської області.

Тим часом МВС звернуло увагу на тих громадян, які продають нібито шматки метеорита через інтернет-аукціони. Перші оголошення про продаж з'явилися в мережі ще в п'ятницю.

Особи, шо розмістили оголошення, встановлюються, повідомили в понеділок в управлінні МВС Росії по Челябінській області.

"Щоб уявити повну картину, необхідний шматок розміром з долоню. Те, що у нас вже є, достатньо для того, щоб за допомогою сучасних аналітичних приладів на нанорівні довести метеоритну природу об'єкта і визначити його тип. Далі необхідно більше речовини", - заявив член комітету РАН з метеоритів Віктор Гроховський з Уральського федерального університету Віктор Гроховський.

Всього ученим вдалося зібрати близько 50 невеликих фрагментів метеорита, розміром в кілька міліметрів кожен.

"Там (на озері Чебаркуль) назбирали багато. Думаю, що будуть знахідки в інших районах. Час покаже. Тут важливо, щоб все це приходило в наукові кола, а не по кишенях розходилося", - підкреслив учений.

У той же час він зазначив, що подальша програма дослідження, залежить від того, скільки вдасться отримати речовини, з якої складається метеорит. "Головне отримати свіжу речовину. У нас, звичайно, поки що цієї речовини мало", - заявив учений.

Фахівець розповів, що через те, що не вдалося узгодити дії з представниками МВС, що охороняють місце падіння метеорита на озері Чебаркуль, вчені не змогли ретельно досліджувати цей район, адже їх не підпустили до самої ополонки.

За словами Гроховськиого, основна маса метеорита знаходиться в озері. Його розмір, на думку вченого, може досягати 50-60 см.

Як повідомляло управління МВС по Челябінській області, близько семи уламків об'єкта розлетілися в різні боки. Один з них впав в озеро Чебаркуль, утворивши дірку діаметром близько восьми метрів.

Нагадаємо, вибух метеорита в Росії стався в п'ятницю приблизно о 09:20 за місцевим часом (7:20 МСК), при цьому в багатьох будівлях міста тріснули шибки.

За оцінками фахівців, 10-тонний метеорит увійшов в щільні шари земної атмосфери зі швидкістю близько 30 км/сек.

Очевидці говорять, що протягом 20-30 хвилин ситуація в Челябінську "нагадувала зону військових дій".

За інформацією влади, за медичною допомогою після вибуху метеорита звернулися близько 1200 місцевих мешканців. Більшість постраждалих порізалися склом розбитих шибок, повідомляє МВС. powered by lun.ua