У Каськіва пропонують обладнати "швидкі" планшетами і приймати виклики через соцмережі

— 21 лютого 2013, 11:25

Про це у середу під час презентації плану модернізації системи "швидкої" розповів керівник нацпроекту "Своєчасна допомога" Олексій Навроцький, пише "Коммерсант".

Як пояснив Навроцький, комп'ютер і міні-принтер потрібні, щоб лікар міг вести картки пацієнтів, віддалено консультуватися з профільними спеціалістами, а також працювати з документами.

Планується, що модернізація системи дозволить викликати швидку допомогу не тільки по телефону, але і по SMS, електронною поштою або через соціальні мережі - Twitter і Facebook.

За словами Навроцького, досвід використання соцмереж при виклику швидкої випробуваний у США, Лондоні та Нідерландах.

При цьому він не уточнив, як у соціальних мережах можна буде застрахуватися від помилкових викликів. "Система повинна забезпечити визначення локації виклику. Більш детально це питання я не вивчав", - заявив Навроцький.

ВІДЕО ДНЯ

Людина, яка звернулась по допомогу, має чекати відповіді диспетчера на лінії не більше 5 секунд; на визначення того, якого лікаря адресувати виклик, буде йти не більше 45 секунд. Всього ж від прийому дзвінка до направлення бригади за адресою диспетчер повинен буде витрачати не більше 3 хвилин. Швидка допомога в сільській місцевості зобов'язана прибувати до пацієнта максимум за 20 хвилин, а в місті - за 10.

Час надання реанімаційної допомоги має становити не більше 8 хвилин. Проект передбачає оснащення машин швидкої GPS-навігаторами і раціями нового покоління.

В рамках проекту в Україні передбачається створити 27 регіональних диспетчерських служб. Інформація з них буде надходити в два дата-центри, програмне забезпечення яких дозволить автоматично визначати телефонний номер і встановлювати місцезнаходження пацієнта, якщо зв'язок раптом урветься.

Національний проект "Своєчасна допомога" був затверджений Кабінетом міністрів 24 жовтня 2012 року.

Замовником проекту є Держагентство з інвестицій та управління національними проектами, а підрядником обрана компанія Avaya (США). Вартість проекту складає 401 млн грн, а терміни реалізації - до кінця 2014 року.

[L]За словами керівника Держагентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва, в бюджеті немає коштів на переоснащення, але Держінвестпроект має намір звернутися до Кабінету міністрів за необхідними в 2013 році 300 млн грн.

"Реалізація проекту дозволить заощадити 25% коштів на експлуатацію бригад швидкої допомоги", - переконаний Владислав Каськів.

Як відомо, в Україні з 1 січня впроваджується реформа екстренної медицини. Вона викликала критику лікарів, які не можуть виконати нормативи доїзду до пацієнта 10 хв у місті і 20 – у селі через погані дороги і відсутність табличок з номерами будинків.

Крім того, лікарі зауважують, що великій частині пацієнтів допомога тепер не надається через розділення єдиної Служби швидкої допомоги на невідкладну і екстренну.

Реклама:

Головне сьогодні