Вчені дізналися, звідки прилетів метеорит

14
27 лютого 2013

Використовуючи любительські зйомки падіння метеорита, вчені змогли визначити траєкторію проходження космічного об'єкта через атмосферу Землі, а потім реконструювати його орбіту в Сонячної системи, пише Бі-бі-сі.

Коли кам'яний гігант пролітав над Челябінськом, його вибухова хвиля вибила сотні шибок у будинках, після чого за медичною допомогою звернулося близько тисячі місцевих мешканців.

Результати дослідження команди колумбійських астрономів були опубліковані на сайті Arxiv.

Численні відео падіння "вогненної кулі" були зроблені за допомогою мобільних камер, автомобільних відеореєстраторів і систем прихованого відеоспостереження. Ці відеозаписи дуже знадобилися ученим, адже відеореєстратори фіксували точний час і дату події.

Використовуючи ці кадри і передбачуване місце падіння метеорита в озері Чебаркуль, вчені, що працюють в Антиохійському університеті колумбійського міста Медельін Йорг Зулуага і Ігнасіо Ферріньо змогли, застосовуючи найпростішу тригонометрію, визначити висоту, швидкість і розташування метеорита при наближенні до Землі.

Для реконструкції орбіти метеорита в Сонячній системі вони використовували шість різних даних про його траєкторію при входженні в земну атмосферу. Більшість з них пов'язані з моментом, коли метеор став досить яскравим, щоб відкидати помітну тінь на відео.

Потім астрономи внесли ці дані в спеціальну програму, розроблену Військово-морською обсерваторією США.

Отримані результати свідчать про те, що об'єкт належав до відомого різновиду кам'яних метеоритів, більш відомих як аполлони, чиї орбіти перетинають земну орбіту з зовнішнього боку.

З майже 9700 навколоземних астеорідов, виявлених до теперішнього моменту, "аполлонами" вважаються близько 5,2 тисяч. Астероїди поділяються на групи - аполлони, атонії або амури, в залежності від типу орбіти.

За словами доктора Стефана Лоурі з Кентського університету, команда колумбійських вчених прекрасно спрацювала, опублікувавши результати свого дослідження в настільки короткі терміни.

Як відомо, 15 лютого в Росії впав метеорит. Постраждало більше 1000 осіб.powered by lun.ua