Німеччина залучатиме сантехніків та інженерів з інших країн

— 28 лютого 2013, 09:31

Відповідну постанову ухвалили в середу, 27 лютого, пише Deutsche Welle.

Постанова, яку ухвалив німецький уряд, дає право на роботу в Німеччинів іноземцям з країн з-поза меж ЄС, які мають професійно-технічну освіту.

Це стосується, наприклад, електриків, сантехніків, машиністів, медсестер, доглядальників. Ці іноземці з третіх країн, за новими правилами, мають одержувати дозвіл на роботу в Німеччині, якщо у цій сфері бракує працівників і вони мають відповідну професійну підготовку. Їхній документ про освіту має бути рівним німецькому відповіднику.

Очікується, що створять спеціальний реєстр професій, де існує найбільший кадровий дефіцит. Він слугуватиме базою для позитивної відповіді на подання прохання на в'їзд.

Крім того, залучатимуть іноземних працівників і на основі двостроронніх перемовин федерального агентства праці з країнами походження робітників-іноземців. При цьому, як повідомляється, має бути встановлено обмеження, щоб запобігти занадто великому відпливу робочої сили з цих держав до Німеччини.

Нові правила мають набрати чинності з першого липня цього року. Але спершу їх ще має підтримати Бундесрат.

Зазначимо, що протягом перших шести місяців, за даними німецького міністерства внутрішніх справ, вже видано більше чотирьох тисяч "блакитних карт". Левову частку з них (2832) одержали ті іноземці, які вже перебували у Німеччині, приміром, випускники німецьких вищих навчальних закладів. Головні країни походження володарів "блакитної карти" - Індія, Росія та США.

Умови для отримання блакитної карти, що дає право на проживання та дозвіл на роботу в Німеччині, - наявність вищої освіти, а також контракт з німецьким роботодавцем з річною зарплатою щонайменше 46 тисяч 400.

Для окремих професій, де є великий кадровий дефіцит, зарплатна планка ще нижча - це інженери, математики, лікарі, програмісти. Їм достатньо знайти роботу з річною зарплатою 36 тисяч євро. Крім того, іноземні студенти, які одержують німецький диплом, отримують півторарічну візу на пошуки роботи в Німеччині.

Реклама:

Головне сьогодні