Вчені підтверджують відкриття частинки, яка пояснює будову Всесвіту

18
15 березня 2013

Протягом 45 років фізики намагалися експериментально довести існування цієї субатомної частинки, яка може пояснити, чому матерія має масу, пише Бі-Бі-Сі.

Дані, які науковці представили на зустрічі в Італії, свідчать про те, що бозон відповідає версії Стандартної моделі, яка на сьогодні найповніше з усіх фізичних теорій описує будову Всесвіту.

Тоні Вейдберг, фізик з Оксфордського університету, який брав участь у експерименті ATLAS на колайдері, заявив про "початок нової історії фізики".

Реклама:

"Фізика змінилась 4 липня 2012 року. Раніше ми ставили розмите питання: чи є там щось? - пояснив він ВВС News. - Тепер наші питання чіткіші: чи є ця частинка бозоном Хіґза, і якщо так, то чи сумісна вона зі Стандартною моделлю?".

Виявлення бозона Хіггса було основною метою будівництва гігантського колайдера.

ВАК вартістю 10 млрд доларів є найпотужнішим прискорювачем частин з усіх, які були коли-небудь побудовані. За допомогою цього пристрою науковці розганяють пучки протонів до швидкостей, близьких до швидкості світла, і зіштовхують їх один з одним, сподіваючись відшукати невловимий бозон в ще дрібніших елементарних частинках, що утворилися в результаті зіткнення.

Бозон Хіггса є фундаментальною частиною, однією із елементів, з яких побудований Всесвіт. Він також є відсутнім елементом в основній теоретичній конструкції у фізиці елементарних частинок, відомій як Стандартна модель.

"Бозон Хіггса потрібен нам, щоб пояснити, що таке маса. Але насправді ми потребуємо його, щоб зрозуміти Всесвіт, - пояснювала раніше в інтерв'ю Бі-бі-сі Тара Ширс, фізик елементарних частинок з Ліверпульського університету. – Якби у часток не було маси, не було б зірок, галактик і навіть атомів. Відкриття (бозона) Хіггса підтвердить, що ми застосовуємо правильний підхід, щоб зрозуміти і пояснити Всесвіт".Реклама: