Українці живуть менше за європейців, бо палять і п'ють

— 28 березня 2013, 11:48

Натомість у пострадянських країнах цей показник зменшується. Головна причина ранньої смертності серед українців, росіян, білорусів – надмірне споживання алкоголю, куріння, нездоровий спосіб життя, пише Радіо Свобода.

Такого висновку доходять автори серії досліджень, оприлюднених у спеціалізованому британському журналі Lancet. Головні причини такого великого розриву – алкоголізм, куріння та поширення, внаслідок цього та інших причин, серцево-судинних недуг.

Як стверджують західні дослідники, антиалкогольна й антитютюнова боротьба в країнах колишнього соцтабору на практиці майже відсутні.

Так само немає й попереджувальних кампаній для профілактики серцево-судинних захворювань. В Україні, Білорусі та Росії саме інфаркти та інсульти є причиною смертей майже 115-ти осіб на кожні 100 тисяч населення, стверджують, зі свого боку, представники Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Утім, у Західній Європі існує суттєва різниця у тривалості життя мешканців тих чи інших країн, каже автор останнього звіту щодо стану здоров’я європейців Ріту Садана.

"Одним із досягнень Європи є те, що з 80-х років і донині середня тривалість життя людей зросла на п’ять років. Одна, це покращення розподілилося між державами континенту нерівномірно, – пояснює експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я. – До того ж, чоловіки суттєво відстають від жінок і навіть тепер не живуть довше того рівня, який був серед жінок у 1980-му році. Характерно, що ракові захворювання стали частішою причиною смерті європейців віком до 65-ти років, порівняно із серцево-судинними хворобами".

Тим часом, серед українців чи росіян головною причиною смертності залишається алкоголь. Від 4-х до 6-ти чоловіків і 3 із 10-ти жінок помирають у цих двох державах саме від цього.

Роблячи особливий аналіз ситуації у Росії, європейські фахівці констатують, що порівняно із восьмидесятими роками, у 2000-му пересічні росіяни стали помирати раніше: чоловіки – в середньому в 58 років, жінки – в 72 роки. Нині сталося незначне покращення – 62 роки – для чоловіків та 74 – для жінок.

Але навіть це поліпшення не наблизило середньостатистичну тривалість життя східноєвропейців до мешканців Західної Європи.

Нині, у молодого 20-річного громадянина України чи Росії є трохи більше 60 відсотків вірогідності дожити до 60-річного віку. Тим часом, шанси на це його ровесника із держав Заходу сягають аж 90 відсотків, стверджують європейські експерти.

Реклама:

Головне сьогодні