Середньостатистичний американець споживає 125,5 кілограм м’яса на рік

— 12 квітня 2013, 12:52

Середньостатистичний американець споживає 125,5 кілограма м’яса на рік, повідомляє Голос Америки.

Щоправда, це на цілих 11 кілограмів менше за абсолютних рекордсменів, мешканців крихітного Люксембурга.

Між тим, чимало американців сьогодні шукають альтернативу м’ясу. Згідно з офіційною статистикою, за чотири роки між 2006 та 2010 роками, споживання м’яса у Сполучених Штатах зменшилось на шість відсотків.

Це перше відносно велике падіння за кілька десятиліть. Частково, їсти менше м’яса стали через подорожчання м’ясних продуктів. Однак, це також ознака часу, каже Лестер Браун, дослідник з Інституту Планетної політики: "Молодь сьогодні не настільки споживає м’ясо, як попередні покоління".

Головна причина – здоров’я. Чимало досліджень пов’язують споживання м’яса з підвищеним ризиком серцевих нападів, інсультів та ракових захворювань.

"Ми починаємо усвідомлювати, що занадто багато м’яса погано для здоров’я", – каже Лестер Браун.

Ресторани та їдальні у наш час пропонують значно більше вегетаріанських страв.
Так, шеф-кухар Кристофер Роберсон у своєму ресторанчику НЕШ, спонукає відвідувачів не вживати м’яса хоча б один день на тиждень. Він запровадив "безм’ясний" понеділок.

Однак, якщо у США все більше людей відмовляються від м’яса, то в країнах, що розвиваються, споживання м’яса росте разом із ростом достатку населення.

Проте США все ще залишаються світовим лідером за кількістю спожитого м’яса. Якщо решта світу буде споживати м’ясо такими ж темпами, то планеті загрожуватиме гуманітарна катастрофа, кажуть експерти. Адже для вирощування худоби потрібні зернові, які вимагають посівної землі.

Підраховано, що на виготовлення одного кілограма яловичини необхідно 15 кілограмів корму. Такий же обсяг вуглецю опиняється в атмосфері.

Згідно зі статистичними даними, українці посідають вісімдесят п’яте місце у світі за кількістю спожитого м’яса. Середньостатистичний українець щороку з’їдає 45 кілограмів цього продукту. Найменше м’яса їдять в Індії – лише трохи більше трьох кілограмів на рік.

Реклама:

Головне сьогодні