Плата за музичні школи поки що не зросте - Мінкульт

11
15 квітня 2013

Про це заявив начальник відділу навчальних закладів Міністерства культури України Іван Походзей, якого цитує Укрінформ.

"Принаймні до кінця цього року плата залишиться однозначно такою ж. Якщо навіть і будуть прийматися якісь урядові рішення, то, звісно, вони будуть вводитися з нового навчального року. Бюджетні розрахунки формуються на календарний рік, а ми вже знаходимося у кінці навчального року. Я думаю, що у цьому році не варто особливо перейматися тим, що економічні показники будуть якимось чином проігноровані", - сказав він.

За його словами, нині в Україні працює близько 1 тис. 466 початкових мистецьких шкіл, які відвідує майже 335 тис. учнів. Плата наразі у середньому складає 55,3 грн. на місяць.

Реклама:

До цього часу, відповідно до постанови Кабміну №260 "Про визначення розміру плати за навчання у державних школах естетичного виховання дітей", вона встановлювалася керівником навчального закладу за погодженням з місцевими органами виконавчої влади.

Однак, обмежені бюджетні можливості держави щодо фінансування галузі, зумовили необхідність перегляду плати за навчання у музичних та художніх школах.

Так, уже третій рік над новим проектом постанови Кабміну працює робоча група на чолі з першим заступником міністра культури Тимофієм Коханом.

Документ пропонує прив'язати розмір плати за навчання до мінімальної заробітної плати, зокрема, стягувати її 10-ту частину за навчання грі на популярних музичних інструментах, за менш популярні (духові, ударні, народні, струнно-смичкові) - 8%, а за національні - 6%.

"Ми ще тоді прогнозували, що певне підвищення буде, але воно буде поміркованим, яке не дасть можливість зруйнувати систему. Те, що місцеві органи виконавчої влади роблять в освіті невиважені кроки, - ми тут не можемо нести відповідальність, особливо, це стосується органів місцевого самоврядування. Це не державні адміністрації, а ради, вони мають право приймати рішення", - зауважив представник Мінкульту.

Походзей також запевнив: міністр культури Леонід Новохатько не допустить суттєвого підвищення плати за навчання дітей у школах естетичного виховання.
Так, найближчим часом планується нарада з цього питання за участю профільного віце-прем'єр-міністра.

Реклама:

Нагадаємо, Міністерство фінансів України надіслало Мінкульту лист щодо оптимізації мережі та переведення на самоокупність закладів культури, зокрема шкіл естетичного виховання.Реклама: