Як самому зробити писанку чи крапанку до Великодня. Фото

За 15-20 хвилин своїми руками можна зробити самому писанку або крапанку. Для цього знадобиться писачок, простий олівець, віск, запалена свічка та барвники.

У легендах багатьох країн світу Всесвіт виник саме з яйця. Відтак писанка стала ще одним дохристиянським символом, який, як і інші традиції, перейшов і поєднався з християнськими обрядами.

Писанка, яка символізує нове життя й оновлення світу, стала традиційним елементом до свята Воскресіння Христового, яке теж символізує появу нового життя, щоправда в іншому вимірі.

Знаки, які зображають на писанках мають своє символічне значення й несуть фактично закодовану інформацію.

Для того, щоб зробити писанку треба попередньо підготувати яйця (курячі, гусячі, страусині) й видути з них білок та жовток, зробивши дірку або дві.

ВІДЕО ДНЯ

Для тих, хто не хоче довго гаяти час, то можна розмальовувати зварені яйця, які ви збираєтесь освятити. Єдине, що свої писанки потім треба буде розбивати. Але такі саморобні оригінальні писанки стануть справжньою окрасою великоднього кошика.

Якщо ви все ж вирішили видувати яйце, то його після цього треба просушити та дірку потім заробити воском.

Цілісність шкарлупки не має бути порушена, окрім зробленого для видування отвору чи двох отворів.

Коли Ви визначитесь з малюнком, який хочете нанести на яйці, то на шкарлупці треба провести три лінії й сегментувати яйце на сектори, в яких ви будете далі малювати.

Фактично треба простим олівцем намалювати коло на "екваторі" яйця, далі з’єднати полюси яйця двома еліпсами.

На яйці малюємо три окружності й так воно ділиться на 8 сегментів

Для першого разу найлегше взяти простий геометричний малюнок, оскільки малюнки з квітковими та іншими знаками вимагають більших здібностей до образотворчого мистецтва.

Чим менше кольорів малюнку й дрібних деталей, тим легше буде зробити першу писанку. Тому для першого разу краще обирати найпростіші малюнки 2-3 кольорів.

Таку писанку можна зробити за 10-15 хвилин

Після проведення ліній у розподілені на яйці сектори наноситься малюнок, який у подальшому треба буде замальовувати.

Малюнок наноситься у розкреслені сегменти яйця

Далі знадобиться писачок, віск та відкритий вогонь для нагріву воску в писачку (свічка або конфорка).

Спершу треба зрозуміти, які фарби Ви будете використовувати – такі фарби й треба розвести у воді.

Якщо в малюнку є білий колір, то для такої писанки краще обирати саме біле яйце.

Там, де має бути білий колір, ці лінії малюнку чи сектори малюнку треба буде залити воском за допомогою писачка. Віск у писачку добре нагрівають на вогні свічки чи на вогні газової конфорки.

Якщо віск недостатньо нагрітий, то лінію писачок буде викладати не рівну, а рвану. Тоді віск у писачку треба донагріти на вогні.

Якщо є лінії білого кольору, то спершу їх треба навести писачком з воском

Якщо ж білого кольору у писанці немає, то треба тоді починати фарбувати від найсвітлішого до найтемнішого кольору. Щоб краще бралась добілого яйця фарба, деякі майстрині радять змочувати перед фарбуванням водою з оцтом.

Писанка з малюнком занурена у одну фарбу й видно контури

Через кілька хвилин треба дістати яйце, яке повністю стане таким, як колір фарби, й промокнути паперовим рушником чи паперовою серветкою, щоб фарба не замастила руки.

Тоді за допомогою писачка й добре нагрітого воску покрити воском ті лінії чи сектори, які мають залишитись у цьому кольорі, в який ми вифарбували все яйце.

Після червоної фарби сектори, що мають залишитись червоними, покривають воском

Далі ви обираєте наступну фарбу, в яку треба занурити яйце. Крізь віск, яким ви попередньо зафарбували лінії чи сегменти, нова фарба не зачепить вже пофарбованих ділянок шкарлупи й вони збережуть колір своєї фарби.

Скільки в писанці кольорів, стільки разів треба буде замальовувати воском елементи.

Після занурення в останню фарбу яйце протирається паперовим рушником чи паперовою серветкою. Щоб зняти нанесений на писанку віск яйце боком підносять до полум’я й через кілька секунд стирають паперовим рушником розплавлений віск.

До вогню підносять яйце боком

Дуже важливо не перетримати або не тримати яйце над полум’ям, щоб не утворилась кіптява.

Після зняття воску писанка готова.

Зараз разом з писанками набувають популярності крапанки, які роблять за цією ж технологією.

Якщо є бажання з крапок можна зробити прості малюнки

Коли ви пофарбували яйце у найсвітліший колір, то далі крапаєте на нього кілька крапель воску. Потім занурюєте в більш темну фарбу й в іншому місці на неї знову крапаєте кілька крапель воску і так далі.

Остання фарба використана у крапанці – це й буде загальне тло, на якому будуть різнокольорові краплі.Як правило, ця фарба найтемніша з усіх використаних.

Віск далі з яйця знімається так само, як і в писанках за допомогою вогню й паперових серветок чи рушиків.

Фото автора а також parad-vyshyvanok.com.ua,

Реклама:

Головне сьогодні