У 2012 році в п’яти містах був дуже високий рівень забруднення повітря, у Києві – високий

— 30 травня 2013, 17:21

Про це йдеться на сайті Маріупольської міськради з посиланням на дані Центральної геофізичної обсерваторії України, повідомляє Інтерфакс.

Оцінка забруднення атмосферного повітря на території України за 2012 рік здійснювалася за даними спостережень, які проводилися в 53 містах на 163-х стаціонарних і двох маршрутних постах державної системи моніторингу гідрометеорологічної служби.

Високий рівень забруднення відзначений у Києві, Красноперекопську, Маріуполі, Донецьку, Кривому розі, Макіївці, Ужгороді, Рівному, Дніпропетровську, Дзержинську, Рубіжному, Єнакієве, Лисичанську, Херсоні, Сєвєродонецьку, Запоріжжі, Краматорську, Миколаєві та Луцьку.

При цьому пояснюється, що порівняльна оцінка забрудненості повітря в Україні проводиться з комплексного індексу забруднення атмосфери - це показник, який враховує індекс забруднення повітря окремої домішки та клас небезпеки забруднюючої речовини.

Виділяються чотири рівня забруднення: безпечний - якщо значення КІЗА не перевищують 5, підвищений - 5-7, високий - 8-13 і дуже високий - 14 і вище.

При цьому, зокрема, в Маріуполі спостереження проводилися по восьми речовинах, які забруднюють повітря і за вмістом важких металів і бензапирена. При цьому наголошується, що в Маріуполі за 2012 рік КІЗА розцінювався як високий, тоді як за 2011 рік - дуже високий.

"Протягом трьох років (2009-2011 років) Маріуполь за індексом забруднення знаходився на першому місці по Україні, і рівень забруднення розцінювався як дуже високий. За 2012 місто вийшло з п'ятірки найбільш забруднених міст і знаходиться на сьомому місці", - констатується в документі.

За 2012 рік, в цілому по місту, відбулося зниження концентрацій таких специфічних забруднювачів повітря, як аміак, формальдегід і бензапірен. Однак середньорічні концентрації пилу, діоксиду азоту, формальдегіду і бензапірену в середньому по місту перевищували гранично-допустимий рівень, констатується в документі.

Як повідомлялося, Україна в першому кварталі 2013 року скоротила викиди забруднюючих речовин в атмосферу на 6,65% в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року - до 55 млн 182,7 тис. тонн.

Зокрема, за цей період в атмосферу було викинуто 54 млн 72,1 тис. тонн діоксиду вуглецю, що на 6,7% менше показника за аналогічний період минулого року.

Викиди інших забруднюючих речовин в атмосферу в січні-березні скоротилися на 4,4% - до 1 млн 110,6 тис. тонн. При цьому Україна продемонструвала зростання викидів тільки за метаном (відноситься до агресивних парниковим газам) - на 9,2%, до 232,9 тис. тонн, металах і їх з'єднаннях - на 1,6%, до 8,3 тис. тонн.

У 2011 і 2012 роках спостерігалося зростання викидів забруднюючих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел.

Реклама:

Головне сьогодні