Американська поліція почне обов'язковий збір зразків ДНК

17
13 червня 2013

Опоненти кажуть, що тест порушує право людини на приватність. Адже ДНК розкриває чимало інформації про людну – її етнічну приналежність, генетичні хвороби, родинні зв’язки тощо, повідомляє Голос Америки.

А також невідомо, що далі поліція буде робити з цим тестами, як вони будуть зберігатися, і чи є гарантія що цією інформацією не будуть зловживати.

Прихильники запровадження обов’язкового тесту ДНК при арешті стверджували, що це допоможе оперативно перевірити причетність підозрюваного до інших нерозкритих злочинів.

Реклама:

"Тест ДНК дозволить нам розкрити вбивства та інші особливо тяжкі злочини, у яких нападник залишив ДНК на місці злочину. Навіть якщо це сталося кілька десятків років тому", – каже генеральний прокурор штату Меріленд Даґ Ґенслер.

Рішення Верховного суду набирає чинності у всіх 50-ти штатах та на федеральному рівні. На сьогодні в базі даних ДНК, зібраних поліцейськими, міститься понад 10 мільйонів зразків генетичної інформації злочинців. Ця цифра, очевидно, швидко зростатиме.Реклама: