Депутати не вводили "податок на дітей" - УДАРівець

— 12 липня 2013, 16:18

Про це в інтерв’ю ВВС Україна заявив заступник голови парламентського комітету з питань соціальної політики та праці Павло Розенко.

"Це твердження не має під собою жодних підстав. Йдеться про те, що Верховна Рада вирішила, щоб відпустка, яку бере жінка через вагітність та пологи, зараховувалася до її пенсійного стажу", - сказав він.

На думку Розенка, депутати проголосували "за абсолютно нормальну, соціально справедливу норму".

"Річ у тому, що пенсійна реформа, проведена нинішньою владою, збільшила необхідний страховий стаж для призначення повного розміру пенсії, на десять років – з 20-и до 30-и років. Випадіння будь-якого періоду зі страхового періоду для жінки може мати дуже серйозні негативні наслідки", - сказав він.

"Здавалося б, чотири місяці (які триває відпустка) для страхового стажу не грають погоди. Але, з іншого боку, якщо жінка народжує двох, трьох або чотирьох дітей – для неї це є проблемою", - додав Розенко.

На питання, чи не приведуть дані зміни до ще більшої тонізації зарплат, депутат відповів:

"Я не бачу нічого трагічного в тому, що у цій ситуації роботодавець сплачуватиме страхові внески. Тим більше, йдеться всього про чотири місяці. Я не думаю, що це є великою проблемою".

На думку Розенка, "проблеми тіньового сектору економіки, тіньового ринку праці в Україні абсолютно не залежать від того, сплатить хтось внесок за чотири місяці вагітності жінки чи ні".

"Ці проблеми лежать у абсолютно інших категоріях: йдеться про неможливість ведення в Україні прозорого бізнесу, про корупції і абсурдно високі ставки соціального внеску. Тому не думаю, що цей законопроект погіршить нинішню ситуацію", - сказав він.

Водночас Розенко визнав, що на даному законі можуть спекулювати недобросовісні роботодавці, "які не бачать своєї соціальної відповідальності і більше думають про свої статки, ніж про майбутнє людей, які на них працюють".

"Звичайно, будь-який роботодавець хотів би, щоб на нього працювали більше, і щоб він платив за це менше. Так само будь-який працівник бажає працювати менше і отримувати більше. Тому соціальна політика і трудове законодавство – це балансування між цими двома інтересами. І баланс між ними не повинен порушуватися. У даному випадку, на мою думку, крок, який ми зробили, є збалансованим", - сказав він.

Як відомо, з 1 липня набрали чинності "зміни до законів щодо призначення та індексації пенсії". Зокрема, до страхового стажу було включено період перебування у відпустці по вагітності та пологах.

Страхові внески за період перебування у декретній відпустці сплачуватиме роботодавець, виходячи з нарахованої суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами: ЄСВ у такому випадку складатиме 33,2% від цієї суми.

Разом із цим з працівниці утримуватимуться 2% з суми допомоги по вагітності і пологах.

Реклама:

Головне сьогодні