Роми - найбільш незахищені в Україні - звіт правозахисників

— 31 липня 2013, 16:20

Ці дані наведені у звіті за результатами моніторингу "Дотримання прав ромів у діяльності правоохоронних органів". Його представили експерти офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Всеукраїнського ромського конгресу, правозахисних організацій і наукових установ України.

Як повідомляє Радіо Свобода, презентуючи звіт, представник офісу омбудсмена Аксана Філіпішина зазначила, що працівники міліції, медичних й освітніх установ порушують права ромів через приналежність особи до цієї громади. У цьому контексті під сумнівом і виконання затвердженої президентом України стратегії захисту ромів, яку ухвалили навесні цього року.

"Досі у рамках стратегії немає плану заходів. Робоча група працює дуже повільно. Існує ризик, що цей план заходів буде недієвим і не спрямованим на захист потреб ромів. Насамперед це проблеми, пов’язані з тим, щоб ромські діти мали змогу отримувати повну загальну середню освіту, ромські родини – належний соціальний захист і доступ до медицини",– зазначає Філіпішина.

Як мовиться у звіті, більшість правоохоронців мають стереотипні уявлення про громадян ромської національності: міліціонери вважають їх асоціальною групою населення. У свою чергу, понад 90% ромів не довіряють правоохоронним органам.

Моніторинг "Дотримання прав ромів у діяльності правоохоронних органів" проведено методом опитування ромських громад і працівників обласних та міських управлінь МВС у Закарпатській, Київській, Одеській, Черкаській областях.

Реклама:

Головне сьогодні