Синоптики розповіли про те, якою буде осінь

— 23 серпня 2013, 16:16

Про це заявила завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського науково-дослідного метеорологічного інституту Вазіра Мартазінова, яку цитує Інтерфакс.

"У перші дні вересня на території України можливе похолодання - не до заморозків звичайно. На рівні 18-20 (градусів тепла) температура повітря", - повідомила вона.

За словами Мартазінової, протягом вересня температура повітря коливатиметься. Зокрема, похолодання очікується в кінці першої декади місяця, в середині другої, а також в кінці місяця. "В основному воно буде проходити по західній території України", - зазначила вона.

Експерт додала, що до середини місяця очікуються активні дощі. "Тобто, зараз дуже хороші погодні умови для посіву озимих і треба це використовувати", - сказала експерт.

Мартазінова додала, що наприкінці вересня в Україні очікуються дуже сильні дощі. Вона також зазначила, що найбільшу кількість опадів слід очікувати у Львівській, Закарпатській, Донецькій і Луганській областях.

ВІДЕО ДНЯ

Говорячи про осінні місяці в цілому, вона повідомила, що в жовтні-листопаді і до середини грудня температура повітря в Україні буде вище кліматичних норм, характерних для цього періоду.

"Проте, в середині жовтня слід очікувати різкого похолодання... Друга половина грудня повинна бути дуже морозною. Вона буде дуже різкою, і надзвичайно швидко буде переходити в зиму", - спрогнозувала Мартазінова.

Експерт також нагадала, що в Україні на даному етапі спостерігається значна зміна кліматичних умов: "У нас тепер осінь починається не з 1 вересня, а з 15 серпня".

За її словами, Київ очікує "гарна тепла осінь". У той же час, у жовтні очікується похолодання нижче середньодобових норм.

"Середньодобова температура становить +11 градусів, вдень +14, вночі 7-8, а ми очікуємо ще нижче", - сказала Мартазінова.

Реклама:

Головне сьогодні