Мінмолоді написало нову програму: Жінка в 35 років - мати трьох дітей

— 30 вересня 2013, 14:22

Про це пише Комерсант-Україна.

"Світ змінився, жінка та чоловік в 35 років сьогодні - це мати трьох дітей і бізнесмен, який відбувся. А молодь - це категорія, яка вимагає підвищеної підтримки та уваги з боку держави, найчастіше це люди до 28 років" , - заявив перший заступник міністра молоді та спорту Сергій Глущенко.

На другому етапі, до 2018 року, планується збільшити обсяг фінансування молодіжних програм, а до 2020 року - вирішити питання працевлаштування та забезпечення житлом.

Наприклад, молодим людям обіцяють надавати "іпотечне пільгове кредитування строком до 30 років" і знижку "в межах 30% вартості за рахунок держбюджету".

"В Україні програма доступного житла для молоді є давно, але проблему це не вирішило. За цією програмою житло отримали, може, кілька тисяч сімей, тоді як молодих людей у ​​нас 14 млн. Людині треба дати можливість заробляти, і тоді вона сама вирішить свої житлові проблеми" , - сказав Глущенко.

За його словами, держава має намір змінити таку ситуацію, "в якій держава виступає з позиції патрона, батька, який утримує дорослу дитину-утриманця, дає роботу, квартиру".

"Це неправильно, це виховує інфантилізм і споживацьке ставлення до життя. Це постійно простягнута рука і вимоги "дайте, чому не дали, держава нічого не робить". Держава повинна надавати молодій людині можливості для реалізації. Головна проблема молодих людей - це наявність роботи, по суті, дохід", - сказав чиновник.

За його словами, головний акцент в молодіжній політиці буде спрямований на забезпечення "можливості молодій людині знайти роботу".

"Ми створили веб-портал, який стане майданчиком, де роботодавець і здобувач зможуть зустрітися", - додав Глущенко.

Крім того, за його словами, держава хоче "відійти від мотивації роботодавця і підвищити професійну кваліфікаційну підготовку молодих людей".

"Роботодавцю, цинічному підприємцю, який організував свою справу для вилучення власного прибутку, треба годувати свою сім'ю, а не сім'ї своїх працівників. Йому потрібні ефективні працівники. Не треба витрачати п'ять років на освіту, треба працювати з першого курсу!", - заявив Глущенко.

"Зараз час занадто стиснувся, світ змінився радикально: вступаючи до вузу в 2013-му і виходячи з нього в 2018-му, студент отримує освіту, актуальну п'ять років тому. Треба якомога більше перепробувати практичних робіт, знайти себе, не сидячи в аудиторії, а потім гуляючи в клубі, а на роботі. Ось таких молодих людей через громадські організації ми будемо працевлаштовувати" , - додав він.

При цьому, за словами чиновника, рівень безробіття серед молодих людей в Україні - не вищий, ніж в Іспанії.

"Там безробітних молодих людей 56% , у нас від 20% до 42%. На відміну від Іспанії, це не абсолютна правда, тому що у нас багато фірм молодих працівників просто не оформляють" , - сказав Глущенко.

Він визнав, що середня та вища освіта в Україні "не дають професійної компетенції молодим людям".

"Викладачі майже всіх вузів не дають практичних навичок. Крім тих рідкісних винятків, наприклад КІМО, де практикуючі адвокати викладають студентам, а потім забирають до себе на роботу найталановитіших" , - сказав він.

Реклама:

Головне сьогодні