Психологи: кричати на підлітка - ще гірше ніж бити

498
9 вересня 2013

Йдеться, зокрема, про депресію та агресивну поведінку, свідчать дані нового дослідження, проведеного вченими з Університету Пітсбурга і Університету штату Мічиган, повідомляє The Wall Street Journal.  

Так, навіть теплі та гарні стосунки з татом і мамою, не захищають тинейджерів від негативних наслідків крику, образ на кшталт "ледащо" чи "дурень".

В той час, як побиття стало табу в багатьох американських громадах, крики не мають такого суспільного осуду. Батьки думають, що криком, вони змусять поводитися своїх дітей краще. Між тим, дослідження засвідчило, що все відбувається якраз навпаки.

Реклама:

За словами доцента кафедри освіти і психології Університету Пітсбурга і співавтора дослідження Мінга-Те Вонга, крики не зменшують ознак поганої поведінки і не виправляють її. "Навпаки, вони роблять її ще гірше", - каже він.

За словами Тімоті Вердуіна, клінічного доцента кафедри психіатрії дітей і підлітків у Центрі вивчення дитини у Лангонському медичному центрі в Нью-Йорку, який не брав участі в дослідженні, батьки можуть ефективно дисциплінувати дітей, позбавивши їх якихось привілеїв, наприклад перегляду телевізору чи ключів від машини.

"Але потрібно переконатися, що ви робите це, не підключаючи тонну критики, штрафів, образ", - каже він.

Опитування 976 сімей виявило, що діти, на яких у віці 13 років часто кричали батьки, продемонстрували більш проблемну поведінку наступного року.

Вони билися з однолітками, погано вчилися, брехали батькам і виявляли ознаки депресії. Така ж динаміка була зафіксована в тих сім'ях, в яких батьки вдавалися до грубої лайки і ляпасів.

За словами Мінга-Те Вонга, коли батьки кричать, це б'є по дитячій самооцінці. "Це змушує їх відчувати, що вони нічого не варті і не приносять жодної користі", - каже він. 

Реклама:


Реклама: