Спробуйте себе: приклади тестових завдань Кембриджського університету

— 24 жовтня 2013, 13:41

Голова інженерного та історичного факультету Річард Прагер сказав, що хоче спробувати "зрівняти правила гри" серед сповнених надій абітурієнтів, повідомляє The Daily Mail.

Запитання, спрямовані переважно на математику, фізику і студентів технічних спеціальностей, дають уявлення про складні завдання у тестах. Вони знаходяться на новому веб-сайті, I-Want-To-Study-Engineering.org, і включають в себе найрізноманітніші теми.

На самому сайті йдеться: "Метою даного сайту є допомогти вам конкурувати за місця в інженерних провідних університетах. Ми надаємо приклади складних задач, які схожі за стилем на деякі питання зі співбесіди. Ми також пропонуємо допомогу, щоб ви могли вирішити ці задачі".

За словами професора, деякі школи мають більший досвід у підготовці своїх учнів до конкурентоспроможної співбесіди з інженерії. Він зазначив, що новий ресурс покликаний "вирівняти ігрове поле", надаючи набір технічних питань зі співбесіди, що кожен абітурієнт може використовувати на практиці.

На думку професора, вправи, подані на сайті, "кинуть виклик студентам і стимулюватимуть їх розглянути більш детально питання про вивчення інженерії в університеті". Крім того, він вважає, що вирішення тестів, для деяких абітурієнтів стане приводом реально поглянути на власні амбіції.

Ось, власне, і приклади деяких завдань:

Задача

1. Я починаю пити із повної півлітрової склянки, в якій знаходиться лимонад. Я випиваю половину і віддаю тобі. Потім ти випиваєш половину від того, що залишилося у склянці, і повертаєш мені її. Я знову випиваю половину і віддаю її тобі. Ми продовжуємо пити по половині від залишеного попереднім і передаємо склянку один одному, доки там не лишається зовсім мало.

Загалом, яку частину склянки я випив?

a) 1/3

b) 5/8

c) 2/3

d) 3/4

е) жодна з перерахованих

Правильна відповідь: С

Задача

У ясний день, ви перебуваєте у літаку, який знаходиться в 38 тис. футів (11 600 метрів) над серединою Тихого океану. Якщо радіус Землі становить 6400 км, яка приблизна відстань між вами і горизонтом землі?

а) 130 км

в) 390 км

с) 700 км

d) 1,300 км

Правильна відповідь В

Реклама:

Головне сьогодні