Кожен п’ятий працівник боїться звільнень у 2014 році - дослідження

— 18 лютого 2014, 11:05

Так, у 2014 році скорочень боїться кожен п’ятий. Найбільший ризик, за оцінками офісних працівників, очікується в сфері виробництва, агробізнесу, готельного й ресторанного бізнесу.

Про це свідчать результати опитування, проведеного кадровим порталом Hh.ua.

Підсумки 2013 року стали наочним підтвердженням песимістичних прогнозів 2012 року, які передбачали масштабні скорочення кадрів. І якщо в першому півріччі звільнення хоча й були, але не носили масового характеру, то до кінця року ситуація змінилася.

22% офісних працівників великих міст вказали на масштабні звільнення в компаніях. Ще 20% відзначили, що звільнення
хоча й були, але компанії утримують і розвивають важливих, ключових співробітників.

38% "білих комірців" вважають, що розмір штату залишився незмінним. Це, в свою чергу, свідчить про те, що 2013 рік навряд чи можна назвати стабільним.

Але, як виявилося, позитивні кадрові зміни в деяких компаніях все ж таки були: 14% опитаних упевнені, що штат їх організації виріс.

Від масового скорочення кадрів сильніше за все постраждали працівники в сферах агробізнесу, виробництва, а також будівництва, нерухомості.

Щодо кадрової політики на 2014 рік слід відзначити, що близько половини офісних співробітників не чули про можливі скорочення. Тим не менше, кожен четвертий-п’ятий опитаний заявляє, що в компанії, в якій він працює, уже подейкують про майбутні звільнення.

Ще 28% працівників заявили, що їм складно судити про кадрову політику компанії, оскільки вони просто не володіють такою інформацією.

У 2014 році, за оцінками самих працівників, скорочення очікуються переважно в сфері виробництва, агробізнесу, готельного й ресторанного бізнесу. А ось турбуватися явно не варто працівникам консалтингових агентств, маркетологам, рекламістам і програмістам.

Дослідження проходило у січні 2014 року. Загалом було опитано 2577 респондентів.

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні