Вченим вдалося виростити людські легені в лабораторії

— 18 лютого 2014, 11:26

Про це повідомили в понеділок місцеві ЗМІ, які цитує ИТАР-ТАСС.

За їхніми даними, для експериментів, які проводилися в місті Галвестоні (штат Техас), дослідники використовували пошкоджені і непридатні для трансплантації легені двох дітей, загиблих внаслідок нещасного випадку.

Один з органів вони обробили таким чином, що від нього залишився лише остов із сполучної тканини. На нього було нанесено клітинний матеріал з других легенів Далі дослідний зразок був поміщений в живильний розчин. Приблизно через місяць вчені зафіксували, що клітини почали розмножуватися, і незабаром орган виріс до нормальних розмірів. Після цього експеримент був проведений повторно.

"Нам знадобився рік, щоб упевнитися, що ми все зробили правильно, - підкреслила дослідниця Джоан Ніколс. - Це просто неймовірно. Все це було лише науковою фантастикою, а тепер стало науковим фактом".

На її думку, вирощені подібним чином легені можна буде використовувати для трансплантації вже приблизно через 12 років. "Мої студенти будуть робити це", - впевнена вона.

Штучно вирощені легкі виглядають майже як справжні, тільки трохи більш м'які і відрізняються насиченим рожевим кольором. Планується, що у найближчі два роки вчені спробують пересадити їх свиням. Як відзначають дослідники, даний метод вирощування органів був розроблений в 2010 році і відпрацьовувався спочатку на легенях щурів.

Реклама:

Головне сьогодні